15.11.2022, 10:00 | czytano: 1447

Podsumowanie Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży 2021/2022

W hali sportowej w Kamienicy odbyło się podsumowanie „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży” 2021/2022. W obecności przedstawicieli dzieci i młodzieży, nauczycieli wychowania fizycznego, władz samorządowych z terenu Małopolski oraz władz Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego odbyła się dekoracja zwycięskich szkół oraz osób zasłużonych dla rozwoju sportu szkolnego na terenie województwa.
Najlepszą wśród szkół podstawowych z powiatu nowotarskiego okazała się Szkoła Podstawowa nr 11 z Nowego Targu, która w kategorii Igrzysk Dzieci wywalczyła drugie miejsce a w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (7-8 klasa) zajęła 4 pozycję. Nagrodę odbierał w imieniu szkoły nauczyciel Bartosz Gotkiewicz wraz z uczniami, który również otrzymał Medal Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego "Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego". Pamiątkowe odznaczenia zasłużonych dla sportu szkolnego otrzymał również Marek Danielczak koordynator sportu Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Adam Dudek zasłużony emerytowany nowotarski koordynator sportu szkolnego.
W Licealiadzie najlepszą szkołą w Małopolsce okazał się Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Nowego Targu. Statuetkę obierali Piotr Jabłoński oraz Barbara Wcisło wraz przedstawicielami młodzieży. Drugą lokatę zdobyło I Liceum Ogólnokształcące z Rabki Zdrój. W klasyfikacji generalnej wśród powiatów rewelacyjną drugą pozycję zdobył Powiat Nowotarski ustępując jedynie Krakowowi. Nagrodę odbierali - Karol Skrzypiec Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego oraz Tadeusz Watycha Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, które organizuje system współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej w powiecie nowotarskim.

Źródło: PCK Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl