24.11.2022, 13:04 | czytano: 773

Zakopiański "Sokół" podsumowuje działania

„Edukacja dla bezpieczeństwa” i „Ze szkoły do wojska” – tak nazywają się dwa projekty zrealizowane przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Na spotkaniu podsumowującym projekty spotkali się członkowie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Gniazdo w Zakopanem oraz instruktorzy Tatra Shooting Academy. Łącznie przeszkolono ponad 720 osób z ternu powiatu tatrzańskiego. W bezpłatnych zajęciach uczestniczyły szkoły podstawowe i licealne, a także mieszkańcy powiatu. Wystrzelono ok. 7000 szt. amunicji, oddano ponad tysiąc strzałów, zrealizowano ponad 75 godzin szkoleniowych. Nad bezpieczeństwem czuwało 7 instruktorów i wolontariusze. W ramach opracowanego przez TG Sokół programu, uczono pierwszej pomocy, samoobrony, zasad bezpieczeństwa, a także promowano służby mundurowe.
Zadania publiczne adresowane były nie tylko do młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych i licealnych z terenu powiatu tatrzańskiego, ale także do członków TG „Sokół” Zakopane oraz społeczności lokalnej. Miały one na celu organizację zajęć i szkoleń o charakterze sportowo-obronnym, poprawę sprawności fizycznej uczestników oraz przyczynienie się do podniesienia sprawności motorycznej, wydolności organizmu, a także do wytworzenia właściwych postaw oraz motywacji. Zamierzeniem projektów było także przekazanie uczniom i dorosłym zagadnień z zakresu wojskowości, jak i nabycie podstawowych umiejętności wojskowych przez obywateli RP. Poprzez zabawę oraz sport zakopiański TG „Sokół” zaktywizował mieszkańców.

W podsumowaniu projektów uczestniczyli: Adam Zaleski wiceprezes TG Sokół Zakopane, Tadeusz Szostak naczelnik TG Sokół Zakopane, Kazimierz Murasiewicz wiceprezes ZTG Sokół w Polsce oraz instruktorzy z Tatra Shooting Academy - Łukasz Wiercioch i Marcin Dziadoń.

Ze względu na duże zainteresowanie planowane są kolejne edycje projektu. Projekt współfinansowany był ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej i Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Gniazdo w Zakopanem.

Źródło: TG „Sokół” Zakopane, oprac .r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl