28.11.2022, 19:56 | czytano: 591

Dzieci bliżej przyrody - finał

Jak już informowaliśmy, trwa IX edycja konkursu „Poznajmy nasz lasy i ojczystą przyrodę”, którego logotypem jest symbol mądrości: sowa w birecie i okularach.
W konkursie wzięły udział uczniowie klas V-VIII z 76 szkół podstawowych, usytuowanych na terenie Nadleśnictwa Nowy Targ i Krościenko. Pierwszy etap w październiku br. wyłonił w każdej szkole trójkę najlepszych uczniów. Na koniec listopada 216 laureatów wzięło udział w drugim etapie na szczeblu regionalnym, jedenastu szkołach podstawowych regionu.
W gronie najlepszych spośród laureatów pierwszego etapu znalazła się tym razem tylko Malwina Górnisiewicz (edukacja domowa), tym razem w gronie sześciu zdobywców 27 punktów. Byli to Patryk Knurowski (SP Nowe Bystre), Judyta Miąskowska (SP Zubrzyca Dolna, Aneta Sroka (SP 1 Ciche), Julia Starosta (SP 1 Szczawnica) i Paulina Wojtanek (SP 2 Czarna Góra). O jeden punkt lepszy był zdobywca drugiej lokaty, Jan Duda ze Szkoły Podstawowej nr 2 im.Wł.Orkana w Rabce-Zdroju, jednak bezkonkurencyjna była na tym etapie Katarzyna Chowaniec ze Szkoły Podstawowej w Suchem, która zdobyła komplet 30 punktów!
Opiekun konkursu z ramienia nowotarskiego Nadleśnictwa, Krzysztof Przybyła, podkreśla wysoki poziom wiedzy uczestników konkursu na tym etapie i zaangażowanie grona pedagogicznego szkół, biorących w tym udział i już cieszy się na finał, w którym najlepsi, łącznie 33 uczniów, przystąpią do finałowej rywalizacji pod koniec maja przyszłego roku, którą przewidziano na jego terenie, w sąsiedztwie rezerwatu Bór na Czerwonem.

Jacek Sowa
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Autor29.11.2022, 07:52
List do Mm (: - poprawimy, przepraszam...
Mm28.11.2022, 22:36
Jan Duda jest ze SP nr2 im.Wł.Orkana w Rabce-Zdroju
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl