06.12.2022, 12:03 | czytano: 1817

Świąteczny kiermasz z rękodziełem w Kościelisku otwarty (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Bombki, choinki, pierniki i wiele innych ręcznie wykonanych świątecznych ozdób znaleźć można w GOKR w Kościelisku. Kiermasz potrwa do 22 grudnia.
W nowej siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej w Kościelisku na dzień przed mikołajkami otwarto świąteczny kiermasz z rękodziełem twórców z gminy Kościelisko oraz z całego Podhala.
- Są ręcznie malowane bombki, ręcznie dekorowane świąteczne pierniczki, cudowne aniołki, gwiazdki dziergane na szydełku, wieńce ozdobne na drzwi. Są też ręcznie robione na drutach skrzaty. Pomysłów jest co niemiara - mówi o ozdobach, które znaleźć można w Kościelisku dyrektor GORK Małgorzata Karpiel-Bzdyk.

Kiermasz otwarty jest dopiero jeden dzień, a sporo rzeczy już ubyło z półek. - Już pierwszy dzień pokazał, że kiermasz cieszy się dużym zainteresowaniem. Trwa on do 22 grudnia, czyli praktycznie do samej Wigilii. W tym roku wyjątkowo długo. Chcieliśmy, aby wystartował jeszcze przed Mikołajem. Jeżeli ktoś nie ma jeszcze prezentu, to warto dla nas zajrzeć. Będziemy przez najbliższych kilka tygodni. Mimo, iż tych rzeczy będzie ubywało, to równocześnie też będzie przybywało, bo zjawiają się kolejni twórcy ze swoimi pracami - zaznacza Małgorzata Karpiel-Bzdyk.

Wzorem poprzednich lat na kiermaszu pojawiły się ozdoby przygotowane przez osoby niepełnosprawne. Cały dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na specjalne warsztaty.

- Te pieniądze będą tylko dla nich. Nie pobieramy żadnej marży jeżeli chodzi o przedmioty wykonane na Warsztatach Terapii Zajęciowej. Rzeczy są wycenione i można kupić w tej cenie, lub jeśli ktoś chce wspomóc większą kwotą to też można cegiełkę wpłacić na konto warsztatów - zaznacza dyrektor GOKR w Kościelisku.
W sprzedaży są także czapki Jano, przy zakupie których wspieramy rehabilitację Jasia z Kościeliska.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl