18.12.2022, 11:32 | czytano: 1219

Gminna Biblioteka Publiczna w Kluszkowcach zachęca do czytania

zdj. organizatora
Gminna Biblioteka Publiczna w Kluszkowcach realizuje zadanie "Czy to bajka, czy nie bajka..." w ramach programu "Promocja czytelnictwa 2023".
Dla dzieci w Kluszkowcach i Maniowach zorganizowane zostały warsztaty: "Konopnicka jakiej nie znamy" - prezentacja multimedialna o autorce, "O czym ptaszek śpiewa" - czytanie wierszy z malowaniem postaci na planszy, zapoznanie z wierszami poetki poprzez teatr obrazkowy Kamishibai oraz tworzenie przez dzieci obrazków do teatrzyku Kamishibai na podstawie wierszy Marii Konopnickiej.
Ponadto: wierszowy misz-masz; zagadki, rebusy z wykorzystaniem wierszy Marii Konopnickiej, konkurs pięknego czytania przez uczestników na podstawie wiersza "Bajka o świerszczu", spotkanie autorskie z Ewa Stadtmuller, autorką bajek i wierszy dla dzieci, konkurs recytatorski wierszy Marii Konopnickiej.

Laureatami konkursu recytatorskiego zostali:
Kluszkowce: I miejsce: Pola Jandura, Aleksandra Jachymiak, Kinga Maniowszczak, Leon Gancarczyk.
Maniowy: I miejsce : Patrycja Mocherek, Oliwia Niedźwiecka, Jan Ostachowski 

- Celem tego przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i rozbudzenie wśród najmłodszych potrzeb literackich, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz upowszechnianie najważniejszych dzieł piśmiennictwa polskiego - wyjaśnia
Joanna Bator z GBP w Kluszkowcach.

Zajęcia trzymały wsparcie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 6 600 zł. Wkład własny GBP w Kluszkowcach wyniósł 2 500 zł.

opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl