10.01.2023, 11:56 | czytano: 1046

"Na kaszel dziecka pomoże czyste powietrze". Spot reklamowy Rodziców dla Klimatu

kadr z filmu
W stacjach radiowych można od wczoraj usłyszeć nietypową reklamę "leku na kaszel". Lektor, zamiast polecić konkretny produkt - mówi, że przyczyną chorób u dzieci często nie są infekcje, a zanieczyszczone powietrze. Matka chorego dziecka otrzymuje poradę, że powinna zwalczać nie objawy, a przyczynę i naciskać na władze w sprawie poprawy jakości powietrza.
Kampania pojawiła się też w Internecie. Stoi za nią ruch Rodzice dla Klimatu.
- To naturalne, że jako rodzice chcemy, by nasze dzieci zdrowo rosły. Dbamy o ich dietę, wysyłamy na zajęcia sportowe, a gdy łapią infekcje, szukamy skutecznego leku. Niestety żaden lek nie da im odporności na największe zanieczyszczenie powietrza w Unii Europejskiej - mówi Kamila Kadzidłowska z ruchu Rodzice dla Klimatu.

Posłuchaj antysmogowego spotu:Więcej informacji na stronie Rodzice dla Klimatu.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
dziadek10.01.2023, 17:41
Do ;Stachu.Dawniej paliło się w domu dwoma albo i wiecej piecach ,i dzieci nie kaszlały ,teraz jedzenie zatrute i sama chmija wniej jest.
Stachu10.01.2023, 13:26
Trzeba natychmiast co najmniej kilkunastokrotnie podnieść ceny opału! Wtedy Wszyscy zaczną palić czym popadnie, ludzie się wyduszą i problem kaszlących dzieci zniknie.
lola10.01.2023, 12:10
jak mamy walczyć skoro kopciuchy mogą nadal funkcjonować i palić ? skoro samochody mają zatrzymywać pod byle pretekstem, co generuje niewyobrażalny smog, itd...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl