13.01.2023, 11:45 | czytano: 1830

Jubileuszowe Posiady Teatralne na Orawie - zapowiedź

arch. Podhale24
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ wspólnie z Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce zaprasza do udziału w 10. edycji Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich - Posiady Teatralne na Orawie, które odbędą się w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce w dniach 17 - 19 marca br.
Posiady Teatralne na Orawie mają charakter konkursu i adresowane są do amatorskich zespołów teatralnych województwa małopolskiego, działających w środowisku wiejskim i miastach do 40 000 mieszkańców. Uczestnicy konkursu muszą mieć ukończone 17 lat.
Teatr może zaprezentować widowisko w jednej z dwóch kategorii:
- sztuki gwarowe i adaptacji klasyki dramaturgicznej do realiów lokalnych,
- inscenizacja tekstów literackich lub wystawienie nowo napisanej sztuki.

Zespoły teatralne zgłaszające się do konkursu nie mogą prezentować spektakli wykorzystujących tradycyjną obrzędowość i zwyczaje ludowe, spektakli misteryjnych tj. bożonarodzeniowych, wielkanocnych i hagiograficznych, spektakli rekomendowanych na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej w ciągu ostatnich pięciu lat.

Komisja Artystyczna rekomenduje najciekawsze spektakle na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Członkowie Komisji Artystycznej przeprowadzą również zajęcia warsztatowe w oparciu o obejrzane spektakle z przedstawicielami poszczególnych zespołów.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia (oryginał lub skan) w nieprzekraczalnym terminie do 24 lutego 2023 r. - mailem na adres: posiadyteatralne@mcksokol.pl lub pocztą na adres: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz.
Szczegóły i karta zgłoszenia na stronie Małopolskiego Centrum Kultury Sokół.

s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl