04.03.2023, 14:51 | czytano: 1013

Wieczór z filmem Tomasza Magierskiego pt. "Julian Stańczak. Złapać światło" (zdjęcia)

NOWY TARG. W Transgranicznym Centrum Edukacji Euroregionu „Tatry” odbył się pokaz filmu pt. „Julian Stańczak. Złapać światło” w reż. Tomasza Magierskiego.
W wyjątkowy nastrój wydarzenia wprowadzili uczestników Elżbieta Swalarz, która wykonała piosenki na podstawie wierszy zesłańców polskich na Syberię oraz Paweł Tylka akompaniujący na fortepianie.
Spotkanie otworzyli witając gości: przewodniczący Rady Związku Euroregion „Tatry” Bogusław Waksmundzki oraz prezes Nowotarskiej Izby Gospodarczej Marek Teper. Następnie prof. Anna Mlekodaj tytułem wstępu do filmu stanowiącego dokument o życiu i twórczości Juliana Stańczaka, opowiedziała bajkę o Prawdzie i Kłamstwie pozostawiając widzom refleksję nad jej zakończeniem: „I tak do dnia dzisiejszego ludzie wolą, pięknie ubrane kłamstwo niż nagą prawdę…”

Po zakończeniu projekcji filmu prof. Anna Mlekodaj rozpoczęła i prowadziła dyskusję z reżyserem Tomaszem Magierskim. Widzów bardzo zaciekawiły losy głównego bohatera, jego talentu i zamiłowania do sztuki. Reżyserowi filmu składano gratulacje i wyrazy uznania za ciekawy sposób przedstawiania postaci i twórczości Juliana Stańczaka.

Źródło: Euroregion "Tatry", oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Też baba06.03.2023, 10:17
Sali w MCK mamy pod dostatkiem ale nie zaszkodzi coś podejrzeć i uczyć się od lepszych.
Góralka05.03.2023, 23:08
Sali w MCK w betonowym pałacu kultury zabrakło?!
sponsor 500 +04.03.2023, 22:15
Tutaj nie rozdawali ani nie obdarowywali
Górale zawsze zachwyceni komuną i na takie spotkania nie przychodzą ?
Julia04.03.2023, 19:32
A miasto tak się zachwyciło że aż pozazdrościło. I postanowiło mieć to na własność, wierząc że w pustych salach dawnego MOku gdzie wieje wiatr i ziąb mrozi wnętrza piękne kadry filmowe lepiej wybrzmią. A to nieprawda droga pani i łaskawy panie.A gdzie tkwi zagadka? Spróbujcie sami pomyśleć.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl