09.03.2023, 15:40 | czytano: 1996

Snowboardziści uhonorowani podczas sesji Rady Miasta Zakopane

Fot. Urząd Miasta w Zakopanem
Gośćmi specjalnymi podczas dzisiejszej XLV Sesji Rady Miasta Zakopane było dwóch medalistów w snowboardzie alpejskim - Aleksandra Król oraz Oskar Kwiatkowski.
Sportowcy zostali uhonorowani za swoje niesamowite dokonania podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Slalomie Gigancie Równoległym w Bakuriani w Gruzji, gdzie sięgnęli po historyczne medale dla naszego kraju, zapisując się na kartach historii polskiego snowboardu.
Aleksandra Król wywalczyła brązowy medal, tym samym zdobywając pierwszy w historii Polski medal Mistrzostw Świata Seniorów w Snowboardzie Alpejskim.

Oskar Kwiatkowski wywalczył złoty medal stając się pierwszym w historii Polski Mistrzem Świata w Snowboardzie Alpejskim.

Aby raz jeszcze przypomnieć sobie emocje tamtego szczególnego dnia, wszyscy zgromadzeni obejrzeli film przedstawiający medalowe przejazdy Aleksandry Król i Oskara Kwiatkowskiego na Mistrzostwach Świata.

Snowboardzistom złożono uroczyste gratulacje, podziękowania i życzenia kolejnych sukcesów.


Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski podziękowali za wsparcie oraz ciepłe przyjęcie podczas sesji, a także podkreślili swoją więź z Zakopanem. Dodatkowo wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć ten szczególny, pierwszy w historii Polski medal Mistrzostw Świata.

Źródło: Urząd Miasta w Zakopanem, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
działacz09.03.2023, 21:17
W Zakopanem władza żałuje środków na sport.
Każdy kto siedzi w sporcie wie jak jest.
Za kasę na zapobieganie alkoholizmowi urzędnicy kupują np. komputery do biura. Zamiast wspierać sport dzieci i młodzieży.
Stypendia sportowe to kpina, zarówno kwota jak i sposób przyznawania( Są kluby swoich i inne)
UM ma miliony na wszystko inne (Sylwestry Marzeń itp) i grosze dla sportowców.

Zdjęcie z mistrzami każdy chce sobie zrobić, aby podpiąć się do sukcesów. Pomagać nie miał kto aby je osiągnąć.

Gratulacje dla Mistrzów i dla ich Rodziców którzy wiedzą ile to kosztowało pracy i środków.

Urzędasom życzę aby się obudzili i nie żałowali dotacji na sport.
narciarz09.03.2023, 15:48
Proszę, wszyscy zgodni, chętnie się podpinają pod nie swój sukces. Bezradni do zdjęć zawsze pierwsi. A jak Wam idzie walka z alkoholizmem wśród młodzieży i przemocą w rodzinie? Nie daliście nawet rady otworzyć Gubałówki żeby młodzież miała gdzie trenować snowboard. Patologia władzy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl