22.03.2023, 16:03 | czytano: 1845

List. "Rozkopana Ogrodowa - od miesięcy"

Fot. Czytelnik
NOWY TARG. "Czemu mieszkańcy końcówki Ogrodowej, po wspomnianych wykopkach, które odbywały się jakoś początkiem zimy (listopad/grudzień 2022), zostali z wciąż nie przywróconą do poprzedniego stanu ulicą? Dziury po wykonaniu prac zostały ledwo zasypane, poklepane i po robocie. Jest brudno, błoto, dziury i kałuże. To się nosi, roznosi - pisze w liście do redakcji czytelnik.
"Pragnąłbym zwrócić Państwa uwagę na to, jak traktowany jest początek ulicy Ogrodowej (wg. numeracji), w centrum miasta, przy popularnym "deptaku" na ul. Krzywej. Mieszkańcom z tej części Ogrodowej, zainteresowanym przyłączeniem się do ciepła miejskiego, odmówiono, bo "nie ma tego w planach". Jednocześnie okazało się możliwe przyłączenie budynku przy ulicy Krzywej, który to adres w planie się już znalazł. Z tym szczegółem, że aby to zrobić, rozkopana została ulica Ogrodowa, a nie Krzywa - bo plan planem, adres adresem, a fizycznie budynek jest bardziej przy ulicy Ogrodowej. Tym samym domy z Ogrodowej, wcześniej zainteresowane przyłączeniem się do miejskiego ciepła, miały wykopki pod oknami, dosłownie naprzeciwko swoich drzwi.
Oczywiście formalności są formalnościami, można przełknąć że nie do przeskoczenia jest kwestia adresu w planie rozwoju sieci, nawet jeśli fizycznie sieć już istnieje "zaraz obok".

Ale czemu mieszkańcy końcówki Ogrodowej, po wspomnianych wykopkach, które odbywały się jakoś początkiem zimy (listopad/grudzień 2022), zostali z wciąż nie przywróconą do poprzedniego stanu ulicą? Dziury po wykonaniu prac zostały ledwo zasypane, poklepane i po robocie. Jest brudno, błoto, dziury i kałuże. To się nosi, roznosi, pokrywa całą ulicę i chodniki rozjeżdżonym błotem, brudzi samochody (oczywiście nie tylko samochody mieszkańców okolicznych domów, jako że ta część Ogrodowej, nie będąca w strefie płatnego parkowania, służy za darmowy parking od poniedziałku do soboty - bo już paręnaście metrów dalej, od ul. Sokoła, zaczyna się strefa. Wspomniane dziury i błoto rozjeżdżane są więc przez ogromne ilości samochodów i szukających oszczędności odwiedzających centrum kierowców.).

W załączeniu zdjęcie z 21. marca. Wygląda to nieciekawie.

Pozdrawiam, Mieszkaniec Ogrodowej".

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
KNT23.03.2023, 07:35
Zbieramy podpisy o rozpisanie referendum. Może Pan Stanisław się do nas przyłączy. Dość kolesiostwa i bezradności Watychy i tej wstążkowej ekipy
Wera23.03.2023, 07:21
Jedyne słowo jakie się ciśnie na usta to bezwstyd Grzegorza Watychy. Mnie jako włodarzowi byłoby wstyd i nie spojrzałbym prosto w oczy mieszkańcom. Gigantyczne zaniedbania i jeden wielki chaos zamiast efektywnego zarządzania miastem
Monika bez stanika22.03.2023, 20:56
Żenada bezczynnego Watychy. Serce miasta i takie dziadostwo
ta ruda22.03.2023, 19:22
zobaczcie lepiej co się dzieje na kombinacie , tak czesto ani grządki nie są spulchniane, w jeden dzień kopią w drugi zasypują i tak po kilkakroć, ale co tam podobno dofinansowanie duże
Edek z krainy kredek22.03.2023, 17:46
Nowy Targ za tego nieudolnego włodarza Watychy to obraz nędzy i rozpaczy. Problem ze wszystkim oprócz coraz wyższych podatków dla mieszkańców. A ta sitwa się tylko bawić potrafi i zatrudniać kolesiów. Centrum miasta i taki syf. Pomijam fakt że Krzywa była dwa razy przekopywana bo o jakiś rurach zapomnieli. Ten Watycha to gdyby miał odrobinę pomyślunku sam by zrezygnował. No ale po co jak można zatrudnić panią rzecznik i siać propagandę.
Edek z krainy kredek22.03.2023, 17:35
/.../ Centrum miasta i taki syf. Pomijam fakt że Krzywa była dwa razy przekopywana bo o jakiś rurach zapomnieli. Ten Watycha to gdyby miał odrobinę pomyślunku sam by zrezygnował. No ale po co jak można zatrudnić panią rzecznik i siać propagandę.
Pinokio22.03.2023, 17:23
Koniecznie trzeba tam zainstalować skrzydła anioła. Bo dzięki Grzegorzowi i Joannie żyjemy jak w niebie.
Mira22.03.2023, 17:09
U Watychy wszystko jest na odwrót. Masakra jaki jest syf w całym mieście.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl