29.03.2023, 12:30 | czytano: 2038

Docenili osoby wspierające uchodźców (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
KOŚCIELISKO. Mieszkańcy gminy, druhowie i druhny z Ochotniczych Straży Pożarnych, a także mieszkańcy Ukrainy, którzy uciekli przed wojną i angażowali się w pomoc kolejnym osobom przybywającym zza wschodniej granicy, otrzymali podziękowania i dyplomy.
Na sesji Rady Gminy Kościelisko Roman Krupa, wójt gminy wraz z Arturem Bukowskim, przewodniczącym rady, podziękowali osobom, które zaangażowały się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Wręczono im dyplomy oraz róże.
Wśród nagrodzonych znaleźli się mieszkańcy gminy oraz uchodźcy z Ukrainy, którzy po przybyciu do Kościeliska pomagały kolejnym osobom, które uciekały przed wojną. Nagrodzone osoby angażowały się w zbiórki i obsługę punktu pomocy oferującego bezpłatną pomoc materialną. Pomoc dotyczyła także lekcji języka polskiego dla uchodźców.

Wójt dziękował także wszystkim mieszkańcom, którzy uchodźców przyjęli pod swój dach zapewniając im nocleg oraz wyżywienie.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
ku przestrodze również Ukraińcom30.03.2023, 06:20
A ja wesprę budowę pomnika Rzezi Wołyńskiej.
ta kadencja i koniec30.03.2023, 05:46
Proszę podać ile kto wyłożył z własnej kieszeni, w tym i wójt, bo tylko to się liczy.
Mówię jak jest29.03.2023, 18:31
A o naszych Polakach - Kresowianach, którzy na ziemi ojców zostali pod Lwowem, Tarnopolem , Stanisławowem , Kamieńcem Podolskim i setkach innych miejscowości, a teraz cierpią niedostatek, to w Kościelisku pamiętają? Czy tylko idą owczym pędem za propagandą i pomagają tym co nie zawsze nam braćmi byli?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl