13.04.2023, 12:05 | czytano: 1845

Policjanci z pomocą dla Kamilki

Fot. IPA Nowy Targ
Międzynarodowe stowarzyszenie policji IPA Region Nowy Targ włączyło się do akcji pomocy dla Kamilki Gil z Szaflar, 2-latki cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni - SMA. Dziecko nie może chodzić. Pomóc jej może bardzo drogi lek. Terapia genowa kosztuje 9 mln złotych.
Z początkiem kwietnia ruszyła akcja krwiodawstwa na rzecz dziewczynki. Na hasło "Misia-Kamisia M-407" można oddać ją w każdym punkcie krwiodawstwa w Małopolsce. 28 kwietnia na nowotarskim Rynku odbędzie się impreza mająca na celu promocję pracy w Policji i Straży Granicznej. Na miejscu będzie krwiobus, w którym będzie można oddać krew.
23 kwietnia na Rynku w Nowym Targu rozpocznie się zlot charytatywny "Zmotoryzowani dla Kamilki", z udziałem grup motocyklowych i samochodowych z naszego regionu. Stąd do Białki Tatrzańskiej ruszy samochód ze specjalną platformą z grającą na niej kapelą rockową. W programie konkursy, zabawy, licytacje. Wśród nagród m.in. przelot helikopterem i przejazd Lamborghini.

Imprezami, podczas których będzie można wesprzeć akcję pomocy dla Kamilki, będą też Zjazd Kadry Mistrzów Polski i Mistrzów Świata we Fryzjerstwie 30 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Festyn dla Kamilki 1 maja w Szaflarach.

IPA Region Nowy Targ zachęca swoich członków i mieszkańców regionu do udziału w tych wydarzeniach.

r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl