18.04.2023, 16:34 | czytano: 1018

Spotkanie i wspólny trening z mistrzami na Kasprowym Wierchu

90722
We wtorek 25 kwietnia br. w ośrodku narciarskim PKL Kasprowy Wierch odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które będzie okazją do spotkania i wspólnego treningu m.in. z najlepszą obecnie polską narciarką alpejską Maryną Gąsienicą-Daniel oraz z medalistami mistrzostw świata w Bakurianii snowboardzistami Aleksandrą Król i Oskarem Kwiatkowskim.
- Nasze wydarzenie jest wyjątkową okazją by nie tylko spotkać utytułowanych zawodników, porozmawiać o emocjach towarzyszących podczas zawodów i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, ale przede wszystkim wziąć udział we wspólnym treningu na trasie slalomu giganta na Kasprowym Wierchu. Zapraszamy wszystkich miłośników sportów zimowych, młodzież z klubów sportowych i kibiców by razem z naszymi najlepszymi zawodnikami zakończyć symbolicznie sezon narciarski, który na Kasprowym potrwa jeszcze do 7 maja - mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.
Spotkanie podzielone będzie na dwie części. O 9:30 w Restauracji Poziom 1959 na Kasprowym Wierchu będzie można porozmawiać z zawodnikami, zrobić sobie wspólne zdjęcie, otrzymać pamiątkowy plakat i widokówkę z autografem, a także przybić piątkę z zawodnikami.

O 10:30 rozpocznie się trening naszych najlepszych narciarzy i snowboardzistów. Specjalnie na tę okazję rozstawione zostaną dwa giganty w Dolinie Gąsienicowej tak, by kibice mogli podglądać jazdę zawodników i spróbować swoich sił na trasie. Tego dnia na Kasprowym Wierchu będzie można spotkać alpejczyków: Marynę Gąsienicę-Daniel, Magdalenę Łuczak, Magdalenę Bańdo i Piotra Habdasa, a także snowboardzistów: Aleksandrę Król, Olimpię Kwiatkowską, Marię Chyc, Oskara Kwiatkowskiego, Michała Nowaczyka oraz Mikołaja Rutkowskiego.

PolSKI Mistrz to Narodowy Program Rozwoju Narciarstwa i Snowboardu Zjazdowego w Polsce, którego inicjatorami są Polski Fundusz Rozwoju (PFR), Polskie Koleje Linowe (PKL) i Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka. Program powstał w 2020 roku i od czterech sezonów realizowany jest przez Polski Związek Narciarski.

mat. prasowy, opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl