02.05.2023, 16:56 | czytano: 2677

Koncertowa Majówka w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Przy wypełnionym do ostatniego miejsca amfiteatrze, w poniedziałek 1 maja odbyło się widowisko zatytułowane „Abba & Queen Forever”.
Było to show muzyczno-taneczne łączące muzykę obu zespołów z symfonicznymi aranżacjami, z udziałem solistów, chóru i orkiestry Stowarzyszenia Meloarte. Na scenie pojawiło się 40 artystów, którzy przez godzinę zabawiali rabczańską publiczność światowymi hitami Abby i Queen - i nie tylko – w nieco innym, niż znamy, wydaniu. Pod muszlą zabrzmiały takie hity jak: Bohemian Rapsody, We Will Rock You, We Are The Champions, Dancing Queen, Mamma Mia, SOS, Waterloo. Specjalnie na tę okazję Stowarzyszenie Meloarte przygotowało aranż Tanga Roxanne z musicalu Moulin Rouge w autorskiej aranżacji Michała Dziewińskiego. Całość pokazu dopełniły gra świateł, charakteryzacja wykonawców oraz stroje zaprojektowane przez stylistkę Monikę Sajdak.
Gośćmi specjalnymi byli: Michał Dziewiński – perkusja, Kinga Bocheńska-Szostak – skrzypce, Damian Mirocha - gitara elektryczna oraz tancerze Studia Finezz i Akademii Tańca Nowy Targ. Wydarzenie poprowadziła Dagmara Książek – Lisicka. O tym, jak bardzo występ się podoba, świadczyły wielkie brawa i potrójny bis na życzenie publiczności. Po występie burmistrz Leszek Świder i dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji Bolesław Bara wręczyli artystom zasłużone podziękowania i kwiaty.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Verdi04.05.2023, 19:58
U Watychy wszystko jest na odwrót. Miał Bolka i w MOKu dużo się dział. Teraz tylko imprezy zewnętrzne za ciężkie pieniądze i kino dla 5 osób, które nie jest kinem. Ruch kulturalny zamarł. Obiekt świeci pustkami. A podczas majówki był zamknięty. Quo Vadis burmistrzu i pani vice? Bolek pokazał w Rabce, że się da i kupa nowotarżan pojechała do Rabki bo mieście nic się nie działo
rycząca czterdziestka04.05.2023, 14:34
@JaS, miał NT dobrego dyrektora to się go pozbył...
Śpiewak04.05.2023, 11:43
@JaS przytul się do męża i odpocznijcie od tańca
s03.05.2023, 18:31
Jakieś bzdury. Kto to pisze
JaS03.05.2023, 18:20
A w Nowym Targu MCK ma 5 dni wolnego. Zero imprez. Do przemyślenia p. Burmistrzu. Jest coraz gorzej po odejściu byłego dyrektora MOK. Imprezy w Krościenku, Rabce, Szaflarach a w mieście powiatowym O.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl