09.05.2023, 20:48 | czytano: 1240

Powiatowe eliminacje do Bajdurka (zdjęcia)

zdj. organizatora
NOWY TARG. W Miejskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 38 Festiwalu Dzieci i Młodzieży Bajdyrek. Na scenie stanęło 9 grup teatralnych z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego.
W eliminacjach nowotarskich łącznie z opiekunami uczestniczyło 155 osób.
Jury w składzie: Andrzej Lichosyt – aktor, dyrektor MCK w Nowym Targu, Andrzej Rozmus - aktor, instruktor teatralny w MCK w Nowym Targu oraz Marek Wrona - aktor Teatru Witkacego w Zakopanem, instruktor teatralny w MCK w Nowym Targu - po obejrzeniu zgłoszonych do przeglądu przedstawień postanowiło zakwalifikować do finału w Nowym Sączu trzy zespoły i przyznać nagrody ufundowane przez starostwo nowotarskie.

W finale udział wezmą:
- Grupa teatralna „TRZYNASTKA” ze Szkoły Podstawowej im Św. Jana Kantego w Odrowążu za spektakl „ Na Olimpie”. Zespół otrzyma także nagrodę 400 zł:
- „Uczniowie klasy 8” z Zespołu Szkół Artystycznych w Zakopanem za spektakl „Sen modrooki na mnie kiwa” . Zespół otrzyma także nagrodę 300 zł;
- Grupa teatralna „LILIE” ze Szkoły Podstawowej im Św. Stanisława Kostki w Załucznym za spektakl „Nuda Paskuda”. Zespół otrzyma także nagrodę 300 zł.

W protokole napisano, iż jurorzy podkreślają "wysoki i wyrównany poziom wszystkich zaprezentowanych przedstawień i wyrażają uznanie wszystkim opiekunom grup za ich zaangażowanie i wyniki pracy z młodymi aktorami".

opr.s/ zdj. organizatora
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl