17.05.2023, 09:11 | czytano: 810

Trwają zapisy na festiwal biegowy Tatra Fest

Fot. Jacek Deneka
Tegoroczny weekend z bieganiem po Tatrach odbędzie się w dniach 23-25 czerwca.
Tatra Fest to festiwal biegowy, który przyciąga swoją międzynarodową rangą, jak i kultowymi trasami biegów. Wiodą one eksponowanymi szlakami najwyższych gór w Polsce.
W tegorocznej edycji wydarzenia odbędą się trzy biegi. Tatra Fest Bieg jest tym najtrudniejszym. Jego dystans ma 65 km, a suma przewyższeń wynosi 5000 metrów. Na trasie, biegnącej głównie graniami, leży kilkanaście szczytów m.in.: Kasprowy Wierch, Kopa Kondracka, Małołączniak, Krzesanica, Ciemniak, Starorobociański Wierch, Kończysty Wierch, Rakoń i Grześ. Dostępne będą cztery punkty odżywcze, a limit czasowy wynosi 16 godzin. Zawodnicy wezmą jednocześnie udział w rywalizacji o Mistrzostwo Polski Skyrunning Ultra 2023.

Tatra Fest Run to 24-kilometrowy bieg, który jest inspirowany Chodem Tatrzańskim – pierwszym górskim biegiem w Polsce. Tutaj trasa wiedzie przez tatrzańskie doliny, Górny Regiel i szczyty Tatr Zachodnich: Kopę Kondracką, Małołączniak, Krzesanicę i Ciemniak. Na biegaczy będzie czekać jeden punkt odżywczy, a na pokonanie trasy będą mieli 6,5 godziny. Zawody posiadają rangę Pucharu Świata w biegach górskich WMRA.

Nowością w tym roku jest TATRA CROSS, czyli bieg o dystansie 10 km. To idealna okazja do tego, aby spróbować swoich sił w biegach górskich. Trasa została przygotowana z myślą o początkujących biegaczach. Aby ukończyć zawody należy pokonać Drogę pod Reglami w ciągu 100 minut.

Strefa mety tradycyjnie zlokalizowana będzie w Gugu Park w Zakopanem, pod Wielką Krokwią i w pobliżu siedziby TOPR-u.
Zapisy trwają na stronie www.tatrafestbieg.pl.Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
jklm18.05.2023, 10:35
Ale ceny. Się nie dziwie, że nie ma walki o miejscówki jak to było kiedyś.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl