25.05.2023, 08:44 | czytano: 1121

Tydzień ze św. Janem Pawłem II w Podsarniu

Konkurs na najlepszą „papieską kremówkę”. Fot. Materiały prasowe
Mieszkańcy Podsarnia celebrują 103. rocznicę urodzin Papieża Polaka. Z tej okazji w parafii św. Jana Pawła II w Podsarniu-Harkabuzie od 21 do 28 maja trwa Tydzień ze św. Janem Pawłem II.
Tydzień ze św. Janem Pawłem II” odbywa się dzięki wsparciu Lasów Państwowych oraz Gminy Raba Wyżna. Na wydarzenie składa się mnóstwo inicjatyw kulturalnych oraz edukacyjnych.
Do tej pory uczestnicy wydarzenia wysłuchali koncertu orkiestry dętej z Rabki, obejrzeli występ Mażoretek z Podwilka oraz film pt. „Oglądamy razem z KSM-em”. Dodatkowo lokalne koła gospodyń wiejskich zorganizowały konkurs na najlepszą „papieską kremówkę”. W drugi dzień 22 maja odbyła się promocja książki autorstwa ks. Leszka Urody „Przydrożne krzyże, kamienne figury świętych oraz kapliczki w Podsarniu i Harkabuzie”.

- Kościół Jana Pawła II w Podsarniu był kiedyś kościołem jubileuszowym, w 100-lecie urodzin Jana Pawła II. Ojciec Święty jest dla naszej społeczności patronem, dlatego postanowiliśmy cyklicznie organizować wydarzenia związane z Jego osobą. Na „Tydzień ze św. Janem Pawłem II” składają się wydarzenia kulturalne – koncerty, promocja książki, duchowe – kazania podczas mszy św., codzienny Apel Jasnogórski. Wydarzenie ma też za zadanie integrować całą naszą społeczność parafialną – mówi proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Podsarniu-Harkabuzie ks. Leszek Uroda.

- Jan Paweł II jest dla mieszkańców Małopolski wyjątkowym autorytetem. To tutaj urodził się i kształcił. Na Orawie wytyczono specjalne Szlaki Papieskie, które łączą miejsca związane z jego życiem, młodością i górskimi wędrówkami. Inicjatywa „Tydzień ze św. Janem Pawłem II” w Podsarniu pokazuje, że na zawsze pozostanie on w naszej pamięci – podkreśla mieszkaniec Podsarnia, wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.

PLAN NA KOLEJNE DNI:

26 MAJA – Harkabuz
 Rajd dla dzieci i młodzieży Szlakiem Papieskim organizowany przez SP w Harkabuzie (godz. 9.00 przy SP im. M. Konopnickiej w Harkabuzie).
27 MAJA – Parking przy kościele w Podsarniu
 Ogólnopolski wyścig rowerowy MTB i ognisko dla młodzieży organizowane przez KSM (godz. 9.00),
 Ognisko integracyjne dla młodzieży na Szlaku Papieskim (godz. 18.00, organizatorzy: KSM Podsarnie-Harkabuz).

28 MAJA – Kościół św. Jana Pawła II w Podsarniu
 Msza święta z kazaniem o Sługach Bożych Emilii i Józefie Wojtyłach, które wygłosi ks. A. Scąber (niedziela 28 maja o godz. 8, 11.15 w kościele parafialnym w Podsarniu oraz o 10 w kaplicy w Harkabuzie).Koncert dzieci ze SP im. M. i L. Kaczyńskich w Podsarniu (godz. 14.30),
 Koncert zespołu Proboszczowie (godz. 15.00),
 Piknik rodzinny, zapalenie tradycyjnej „Sobótki” (godz. 16.30).

Mat. prasowe, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
kapitan pucia26.05.2023, 12:52
Na zakończenie papieskiej imprezy zapalenie sobótki. Papież papieżem, ale powrót do pogańskiego zwyczaju musi być. Czyli prawdziwie ludowy katolicyzm. Kremówki, orkiestra, mażoretki, no fajnie. Ale o tym, co pisał papież ani słowa. I nadal publika będzie ekscytować się kremówkami, a to co pisał np o pracy, prawach pracowniczych, szacunku dla ludzi, szacunku dla przyrody itd pozostanie nieznane. Ale kremówki.... no cóz promocja ciastek pozostanie najważniejszym elementem
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl