26.05.2023, 13:44 | czytano: 512

Projekt Erasmus+ w Poroninie (zdjęcia)

zdj. nadesłane
Fundacja Centrum Kreatywnych Inicjatyw Edukacyjnych realizuje na terenie gminy Poronin projekt "Only Green Order".
- Jest to międzynarodowa wymiana młodzieży z udziałem 44 uczestników z Polski, Słowacji, Czech i Węgier w ramach programu Erasmus Plus. Celem naszego projektu jest dotarcie z promocją idei Zielonego Ładu do jak najszerszego grona odbiorców i budowanie świadomości ekologicznej . Nasz projekt przybliża uczestnikom i innym odbiorcom założenia strategii Zielony Ład, chcemy również pokazać odbiorcom projektu pakiet inicjatyw politycznych, których celem jest skierowanie UE na drogę transformacji ekologicznej a ostatecznie – osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. - wyjaśnia Konrad Pronobis z Fundacji Centrum Kreatywnych Inicjatyw Edukacyjnych.
W projekcie biorą udział młodzi ludzie w wieku 16-18 lat z krajów grupy wyszehradzkiej tj. Polski, Słowacji, Węgier i Czech.

- Podczas 9-dniowych warsztatów pracujemy wspólnie w formie warsztatów, spotykamy się z ekspertami - wśród nich z Konradem Domaszewskim, aktywistą ekologicznym. Bierzemy udział w wizytach edukacyjnych w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, dyskutujemy i tworzymy materiały edukacyjne promujące rezultaty naszego projektu. W ramach projektu realizujemy również debatę przygotowaną przez uczestników, która porusza tematy ekologiczne i rolę młodych ludzi w procesie wzmacniania świadomości ekologicznej - dodaje koordynator projektu.

Zajęcia w Poronienie potrwają do jutra.

opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl