30.05.2023, 10:30 | czytano: 2197

Złote czwórboistki z Sieniawy jadą na Mistrzostwa Polski!

Na stadionie KS Wawel w Krakowie odbyły się Mistrzostwa województwa w czwórboju lekkoatletycznym. W kategorii dziewcząt tytuł mistrzowski i złote medale zdobyły uczennice z Sieniawy z wynikiem 1409 pkt, pokonując 11 najlepszych szkół z Małopolski.
Indywidualnie najlepszą zawodniczką została Martyna Papierz z wynikiem 364 pkt. Pozostałe zawodniczki mistrzowskiego zespołu to: Anna Górka, Klaudia Górka, Roksana Pałasz, Lena Kamińska, Julia Kurańda i zaw. rez. Julia Komperda, Natalia Broniarek, Emilia Hadowska i Anita Węglarczyk. Dziewczyny tym zwycięstwem wywalczyły awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 5-7 czerwca w Aleksandrowie Łódzkim.

W kategorii chłopców zawodnicy z Sieniawy również osiągnęli duży sukces zajmując III miejsce z wynikiem 897pkt, ustępując tylko szkołom z Krakowa i Muszyny. Andrzej Sądelski indywidualnie zajął też III miejsce- 259pkt. Oprócz niego startowali też: Filip Potoczny, Kacper Górka, Kamil Mucha. Mirosław Bulańdziak, Jakub Dziechciowski i rez.Michał Janik.
Do zawodów uczniów przygotował nauczyciel WF Daniel Siwor.