13.06.2023, 10:50 | czytano: 749

Lipnicka młodzież z wizytą w Starachowicach (zdjęcia)

Młodzieżowa Rada Gminy Lipnicy Wielkiej wraz z opiekunem Aliną Kubacką i zastępcą wójta gminy Jakubem Dyrczem uczestniczyła w wizycie studyjnej w Starachowicach.
Głównym celem wizyty było przekazanie cennych wskazówek i porad, a także wymiana doświadczeń pomiędzy Młodzieżową radą Miasta Starachowice, a Młodzieżową Radą Gminy Lipnica Wielka.
Spotkanie rozpoczęła Przewodnicząca MRM Klaudia Chamera, która przedstawiła cele, zadania i wydarzenia jakie realizuje wraz z Radnym MRM, a także opowiedziała o przepięknych Starachowicach. Następnie głos zabrała Przewodnicząca MRG Justyna Karlak, która również zaprezentowała uroki Lipnicy Wielkiej, a także opowiedziała o planach jakie ma MRG.

Po przedstawieniu prezentacji, Radni dyskutowali o problemach jakie ich spotykają i czego się obawiają, jak i również wymienili się doświadczeniami i pomysłami na kolejne lata.

Podczas wizyty Młodzieżowa Rada miała zaszczyt spotkać się również z prezydentem Starachowic Markiem Materkiem, który ich ciepło przywitał oraz zmotywował do działania.

MRM zorganizowała różne zabawy integracyjne, dzięki czemu młodzież bliżej się poznała i zdobyli nowe znajomości.
Po spotkani u izabawach zapoznawczo-integracyjnych, MRM zabrała Radnych na spacer po Starachowicach i pokazali Pałacyk, w którym budowane jest Centrum Młodzieżowe, następnie przeszliśmy do Parku Miejskiego, w którego sercu znajduję się przepiękny amfiteatr, w którym organizowane są różnego rodzaju występy.
Jesteśmy bardzo wdzięczni MRM, że nas tak miło ugościła i wymieniła się swoimi doświadczeniami. Z wizyty wyciągnęliśmy dużo wniosków i pomysłów, które w najbliższym czasie będziemy realizować.

Źródło: MRG Lipnica Wielka, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
małolat13.06.2023, 21:05
A może by tak gmina za te pięniądze zrobiła co innego nie tylko wycieczki.A w gminie jest dużo do zrobienia.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl