18.07.2023, 14:53 | czytano: 703

Początek sezonu w Teatrze "Witkacy"

W czwartek 20. lipca kolejny sezon artystyczny rozpocznie Teatr im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem.
W wakacyjnym repertuarze pojawią się uwielbiane przez publiczność spektakle „Z cyklu: Tatrzańskie” – „Na przełęczy”, „Człapówki” oraz „Spiski – Hej!”, ale także premiera i kilka (nie tylko) muzycznych niespodzianek.
Latem, gdy większość teatrów w Polsce rozpoczyna przerwę urlopową, Teatr ‘Witkacy’ otwiera swoje drzwi dla licznie przybywających w Tatry turystów – w tym roku nie będzie inaczej. Oprócz spektakli granych w siedzibie teatru przy Chramcówkach 15, w lecie możemy doświadczyć sztuki również w innych – na co dzień nie kojarzonych z teatrem miejscach – w Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie będzie można zobaczyć tajemniczy i do końca trzymający w napięciu spektakl wg Alfonso Sastra „Kruk”. To niezwykle kameralne przedstawienie (miejsc na publiczności jest niespełna 30) w ramach Sceny Propozycji Aktorskich wyreżyserował aktor teatru ‘Witkacy’ – Marek Wrona. Kolejnym spektaklem w nietypowej scenerii jest „Nieprzyjaciel” wg Juliena Greena, grany w zabytkowym Dworze Tetmajerów w Łopusznej (filia Muzeum Tatrzańskiego). Niepowtarzalna atmosfera tego miejsca sprawia, że staje się ono poniekąd kolejnym bohaterem spektaklu. W przypadku obu lokalizacji należy jednak pamiętać, że transport trzeba zorganizować we własnym zakresie.

W sobotę – 12. sierpnia – na Scenie Atanazego Bazakbala odbędzie się dwudniowa premiera nowej sztuki w ramach Sceny Propozycji Aktorskich w reżyserii aktorki teatru – Emilii Nagórki. Spektakl na podstawie powieści Wiesława Myśliwskiego „Traktat o łuskaniu fasoli” stawia pytania o rolę przeznaczenia i przypadku w życiu człowieka. Na scenie zobaczymy między innymi Andrzeja Bieniasa, Krzysztofa Łakomika, Agnieszkę Michalik, Krzysztofa Wnuka, Piotra Łakomika czy Kamila Jońskiego.

W wakacje Teatr ‘Witkacy’ przygotował dla swoich Widzów również niespodzianki muzyczne. W sobotę – 26. sierpnia – na Scenie Witkacego odbędzie się koncert „One voice, one world”. Muzycy z zespołu Kinior Sky Orchestra połączą swoje siły z artystami z Grecji (Jorgos Skolias), Meksyku (Thomas Sanchez), Anglii (Michael Jones) i Kenii (Olissa Rae). W środę – 6. września – w Kawiarni Witkacy odbędzie się koncert promujący nową płytę zespołu Nic Do Ukrycia założonego przez aktora teatru – Andrzeja Bieniasa oraz współpracujących z Teatrem ‘Witkacy’ muzyków.

Szczegółowy repertuar oraz bilety dostępne są na stronie Teatru ‘Witkacy’: www.witkacy.pl

Mat. prasowe, r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl