28.07.2023, 13:26 | czytano: 1445

Puchar Świata w snowboardzie w przyszłym roku w Polsce. Delegacja FIS na Jaworzynie Krynickiej

Przedstawiciele FIS, PZN oraz PKL w ośrodku PKL na Jaworzynie Krynickiej/ PKL
Ośrodek PKL na Jaworzynie Krynickiej gościł przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Celem spotkania była wizytacja pod kątem organizacji Pucharu Świata w snowboardzie.
Zgodnie z decyzją FIS - po raz pierwszy w historii sportów zimowych - Puchar Świata w snowboardzie 24 i 25 lutego 2024 roku zostanie zorganizowany w naszym kraju. W ośrodku Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej już ruszyły przygotowania do tego wydarzenia.
Na Jaworzynie Krynickiej gościli przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Delegaci FIS spotkali się z przedstawicielami PZN oraz PKL.

- Podczas inspekcji w Krynicy wybraliśmy miejsce, gdzie już w najbliższym sezonie odbędą się historyczne, pierwsze zawody Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim. Krynica ma ogromny potencjał i już teraz dysponuje doskonałym stokiem i dobrą infrastrukturą kolei i wyciągów. Również system naśnieżania wydaje się być bardzo dobry - powiedział Uwe Beier, Dyrektor Pucharu Świata FIS w Snowboardzie.


Delegaci nie tylko omawiali szczegóły organizacyjne, ale również została wybrana trasa, na której rywalizować będą ze sobą snowboardziści. Zawody rozegrane zostaną na trasie nr 2, mierzącej 900 m, która ma homologację FIS i bardzo dobre parametry do organizacji slalomu równoległego kobiet i mężczyzn w snowboardzie zjazdowym.

- Jako Polski Związek Narciarski postrzegamy Jaworzynę Krynicką znacznie szerzej niż tylko gospodarza tych zawodów. To ośrodek narciarski z olbrzymim potencjałem do stworzenia krajowej bazy treningowej zarówno dla snowboardzistów, jak i narciarzy alpejskich. Obecnie prowadzony przez PKL program inwestycyjny pozwoli pogodzić interesy turysty oraz sportowca wyczynowego, dając nadzieję na stabilny rozwój sportów zimowych - mówi Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN.
Pierwszy Puchar Świata w snowboardzie alpejskim w Polsce to wyjątkowe wydarzenie, które znakomicie komponuje się z wynikami osiągniętymi przez naszych reprezentantów – Mistrzostwem Świata Oskara Kwiatkowskiego oraz brązowy medalem Oli Król.

PKL, opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl