28.08.2023, 19:10 | czytano: 1168

Wakacyjna opowieść filmowa Bartłomieja Kurasia

Wakacyjny czas, to moment dla większości odpoczynku i relaksu. Można wypoczywać za granicą na gorących plażach, w górach, miastach, czy wśród mazurskich jezior. Pewnie niektórzy z was zauważyli, że pojawiły się filmiki z pszczołami. Otóż wracam do tradycji rodzinnej, natomiast o tym opowiem w innym filmie. Skupmy się na tym co dzisiaj.
Zabieram was w miejsca podczas tego odcinka, które według mnie powinny znaleźć się na mapie turystów/rodzin spędzających czas na Warmii i Mazurach.
Rozpoczęliśmy przygodę w Mazurolandia. Cóż to takiego? Jak sami piszą o sobie: "Mazurolandia to park atrakcji położony na Mazurach w Gierłoży k. Kętrzyna. Jesteśmy atrakcją na Mazurach, która łączy zabawę z poznawaniem zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego." Trudno się z tym nie zgodzić. Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą znaleźć coś dla siebie. Na mnie zrobił wrażenie "Ogród Hitlera", lecz o tym w filmie.

Kolejną atrakcją to Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach. "Pod niebem Kopernika", pod takim hasłem odbywały się tegoroczne pokazy. Można było nasycić nie tylko oko podniebnymi ewolucjami, lecz również ciało regionalnymi przysmakami. Wszystko uzupełnione było sprzętem wojskowym i atrakcjami dla najmłodszych. Da odważnych proponowane były loty nie tylko samolotami, lecz wiatrakowcami.

Mrągowo każdemu z nas kojarzy się z amfiteatrem, który można oglądać podczas różnego rodzaju imprez na na antenach TV. Jednak mi kojarzy się ono przede wszystkim z muzyką country i miasteczkiem kowbojskim. Mieliśmy okazję obejrzeć pokaz jazdy z dzikiego zachodu. Smaczku atrakcji dodawał fakt, że mogliśmy obserwować mistrzów Polski i medalistów Europy, jak również nowy narybek tej dyscypliny. Doskonale w tych pokazach sprawdzał się Konik Polski, który dla znawców hodowli, jest zwierzęciem trudnym do ułożenia.

Jeśli będziecie mieli okazję, zachęcam do odwiedzenia tych miejsce, a wszystko na Warmii i mazurach.


Bartłomiej Kuraś

Partnerzy:
Podhale24.pl
Nasza Historia
Bruśnica - z miłości do folkloru
Góral Info
Pilecki Projekt Committee
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl