18.09.2023, 11:30 | czytano: 1359

Festiwal Trzech Regionów (zdjęcia)

zdj. Pieniny24
W niedzielne popołudnie na Polanie Sosny w Niedzicy odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Trzech Regionów: Pienin, Spisza i Podhala. Głównym organizatorem imprezy jest Ekomuzeum Dziedziny Dunajca.
Na gości czekała cała gama atrakcji, m.in. wioska edukacyjna, w której można było samemu wykonać oscypki z gliny, wymalować szklane lampiony albo nauczyć się pisania gęsim piórem.
Na scenie wystąpił Chór Flisaków, był też pokaz mody prezentujący różnorodność strojów każdego z tych trzech regionów. Przedstawiciele Pienin, Spisza i Podhala zaprezentowali zebranym zabawy i przyśpiewki typowe dla ich kultury. Koła gospodyń wiejskich zadbały o dobre jedzenie charakterystyczne dla kuchni ich regionów. Można było zaopatrzyć się w miody, octy i konfitury wykonane przez członków zrzeszonych w Ekomuzeum.

Festiwal został objęty Honorowym Patronatem Witolda Kozłowskiego - Marszałka Województwa Małopolskiego.
Impreza odbyła się w ramach zadań, realizowanych przez Stowarzyszenie Sprężyna – Centrum Edukacji Nieformalnej "Dziedziny Dunajca – rozwój kapitału społecznego Pienin, Spisza i Podhala" dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Programu NOWE FIO

źródło: pieniny24, s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl