19.09.2023, 21:04 | czytano: 1010

„Ulmowie. Błogosławiona rodzina” w Kinie MCK Nowy Targ

NOWY TARG. Od czwartku 21 września w Kinie MCK Nowy Targ (al. Tysiąclecia 37) prezentowany będzie film „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”. Opowieść o dobru, które pokonuje zło.
Bilety: 18zł normalne i 16zł ulgowe.
Ulmowie. Błogosławiona rodzina, reż. Dariusz Walusiak, prod. Polska 2023, 75min., od 12 lat, po polsku

21 września (czwartek) godz.18.10
24 września (niedziela) godz.19.00
26 września (wtorek) godz.19.00

Opis: Gdy rozpoczynały się do niego zdjęcia, niewielu słyszało o rodzinie Ulmów i niewielu było zainteresowanych ich niezwykłą historią. Mimo to reżyser, Dariusz Walusiak, zbierał materiały, rejestrował relacje świadków pamiętających jeszcze Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, odkrywał nowe fakty, badał motywacje i uczucia zarówno pozytywnych bohaterów tej opowieści, jak i tych odpowiedzialnych za tę i inne zbrodnie. Pierwszym rozmówcą nagranym w 2004 roku był… brat Józefa Ulmy. Dzisiaj tak on, jak i kilkunastu innych świadków, których wypowiedzi zarejestrowano na potrzeby filmu, już nie żyją.

Pretekstem do zamknięcia i opowiedzenia nareszcie tej historii stało się jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń w historii Kościoła. Po raz pierwszy na ołtarze trafia cała rodzina, w tym nienarodzone dziecko! Ten bezprecedensowy fakt nadaje dziełu reżysera ostateczny kształt. "Ulmowie. Błogosławiona rodzina" nie jest już w pierwszej kolejności filmem o zbrodni i nienawiści, lecz o nadziei i miłosierdziu. Jest opowieścią o dobru, które pokonuje zło; o sensie poświęcenia; o człowieczeństwie, które triumfuje…
"Zapraszamy na seans, który będzie duchową przygodą, który wzruszy, ale także zainspiruje, pozwoli widzowi odpowiedzieć na kilka pytań w świetle postawy rodziny Ulmów. Wszak oni są już świętymi, a święci to wzór do naśladowania…" - zachęca MCK w Nowym Targu.

opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
tylko tyle.20.09.2023, 09:50
Tylko święci mogli złożyć w ofierze swoje życie dla ocalenia ludzi z których część, i często ich potomkowie, zachowują się tak - jak się zachowują.
Mieszkaniec20.09.2023, 09:27
Wstęp wolny ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl