10.10.2023, 11:50 | czytano: 1327

Grupa Podhalańska GOPR znakomicie wypadła na zawodach w Biegu Ratunkowym Dolomiti Rescue Race

zdj. GP GOPR
12 ratowników GP GOPR brało udział w międzynarodowych zawodach służb górskich w Pieve di Cadore, które były XII edycją Dolomiti Rescue Race. Jak już informowaliśmy - żeńska ekipa okazała się najlepszą. Zawody obejmowały testy techniczne i wytrzymałościowe.
Jedna ekipa kobieca i dwie męskie GP GOPR jako jedyne z Polski konkurowały z zespołami z Włoch, Austrii, Słowenii, Chorwacji, Węgier, Czech i Rumunii. Łącznie w zawodach wzięło udział 78 zespołów 4 - osobowych.
Trasa zawierała: dystans - 16 km, przewyższenie - 1280 m, przejście via ferrata, zjazd techniczny na linie i bieg z noszami.

Zespół w składzie: Małgorzata Jaguszewska, Kinga Lelito, Dagmara Stolarczyk i Paulina Bochenek zdobył 1 miejsce w kategorii zespołów kobiecych wyprzedzając o 20 min i 41sek. drugi w kolejności zespół ze Słowenii, Włoch oraz Austrii.

Panie z czasem 3:14'21 znalazły się również na 44 miejscu w kategorii open.

Zespół męski w składzie: Mateusz Nawara, Kamil Zaród, Krzysztof Lachor i Adrian Jandura pokonał trasę w czasie 2:18'36 - zajmując w klasyfikacji ogólnej 4 miejsce oraz 3 miejsce w klasyfikacji zespołów zagranicznych i tracąc do liderów wyścigu 10 minut.
Drugi skład męski: Paweł Michalik, Bartłomiej Bochenek, Michał Dyda i Grzegorz Kwiatek) uplasował się na 25 miejscu w kategorii open czasem 2:48'45.

Podhalańscy ratownicy w zawodach wzięli udział po raz drugi.