05.12.2023, 20:17 | czytano: 1291

"Edukacja dla Bezpieczeństwa" (zdjęcia)

Były strzały, pierwsza pomocy, wirtualna strzelnica, nauka zasad bezpieczeństwa BLOS. Zakończyła się kolejna edycja projektu "Edukacja dla Bezpieczeństwa", realizowanego przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem.
Projekt ten skupiał się na rozwijaniu wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności z zakresu proobronności, mających na celu podniesienie świadomości obywatelskiej i przygotowanie uczestników do potencjalnej służby wojskowej. W projekcie uczestniczyły szkoły podstawowe i licealne z Zakopanego oraz okolic, cywile, klasy mundurowe. Wyjątkowa koncepcja szkoleń została wysoko oceniona przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Dzięki współpracy z nauczycielami przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa powstał wartościowy program edukacyjny z którego chętnie skorzystały palcówki edukacyjne. Program szkolenia skupiał się zarówno na aspektach teoretycznych, jak i praktycznych, obejmując zasady bezpieczeństwa, postawy strzeleckie, budowę broni oraz strzelanie z broni bojowej i sportowej.
Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem społeczności lokalnej, gromadząc liczne grupy uczestników, reprezentujących różne środowiska. Udało się przeszkolić blisko 700 osób, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do poprzednich lat.

Uczestnicy podczas 19 spotkań przepracowali łącznie wiele godzin szkoleniowych i wystrzelali 8000 sztuk amunicji, zdobywając przy tym wiedzę z zakresu obsługi pistoletu i karabinków bojowych GROT, BERYL wykorzystywanych w polskich formacjach wojskowych. Mogli również porównać je również z klasycznym karabinem AK-47. Wszystkie szkolenia prowadzone były z przestrzeganiem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Doświadczona kadra instruktorska dbała o prawidłowy przebieg zajęć, a uczestnicy mieli okazję nabyć nowych umiejętności pod nadzorem specjalistów. Część szkoleń była prowadzona z ratownikami medycznymi, instruktorami ZHR i TG Sokół. Szkolenia odbywające się na zakopiańskiej strzelnicy prowadziła kadra instruktorska Tatra Shooting.

Dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej udało się skutecznie zrealizować cele projektu. Dotacje oraz pomoc merytoryczna przyczyniły się do zwiększenia skali działań i ich efektywności.

Projekt Edukacja dla bezpieczeństwa współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej i Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Gniazdo w Zakopanem.

Źródło: Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" Gniazdo w Zakopanem, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Denzel Woker06.12.2023, 17:14
Powinni zrobić strzelnice darmowe w każdej gminie gdzie każdy chłop i młody chłopak mógł by się szkolić pod okiem instruktorów. Bo w razie konfliktu to oni pójdą na wojnę bez jakiegoś
konkretnego szkolenia w strzelaniu i obsłudze broni. A dodatkowo każda taka strzelnica powinna mieć magazyn gdzie każdy obywatel mógł by trzymać swoją broń i z niej korzysta na strzelnicy. W razie czegoś każdy by miał broń pod ręką z takowego magazynu. Ludzi mieli by broń pod ręką w razie wojny nie mając na nią pozwoleń bo znajdowała by się w magazynie/
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl