08.12.2023, 13:27 | czytano: 860

Akcja "Św. Mikołaj w Rabie Wyżnej"

- Dzięki akcji "Św. Mikołaj w Rabie Wyżnej" nie tylko udało się odwiedzić blisko 80 dzieci ze 150 upominkami w Sieniawie, Bielance i Rabie Wyżnej ale też zebrać różne potrzeby osób mieszkających po sąsiedzku i realnie pomóc pierwszej rodzinie - podsumowuje Łukasz Dragosz.
Inicjator charytatywnej akcji sąsiedzkiej pomocy zapowiada kontynuację działań z grupą wsparcia na Facebooku "Przekaż prezent do św. Mikołaja" gdzie zbierane są anonimowo przekazywane są informacje o potrzebach oraz reakcje darczyńców. Inną forma kontaktu jest strona www.domikolaja.pl.
- Po przekazaniu potrzeb będziemy organizować w Rabie Wyżnej, a docelowo w różnych częściach Podhala, Orawy i Spisza charytatywne kolędowanie po góralsku do 6 stycznia z czego dochód przeznaczony będzie na zakupy dla potrzebujących. Promujemy też pomoc sąsiedzką pytając kto potrzebuje pomocy w zakupach co tydzień, odśnieżeniu wokół domu - jak 80- letni mieszkaniec Stanikówki, czy do kościoła jechać jak kurzy i jest śnieżyca - gdyż te relacje zanikają współcześnie. W akcję włączają się kolejne miejscowości, a w kolejnym roku liczymy na szerszą organizację akcji na Podhalu, Orawie i Spiszu. Może sama inicjatywa przerodzi się w nową, piękną tradycję - dodaje Łukasz Dragosz.

W przesłanym podsumowaniu czytamy: "dziękujemy za pomoc sąsiadom z roli Sagułówka, których pojazdy, zarówno te dwu-konne jak i dwustu-konne pomogły dotrzeć do dzieci, wychowankom Domu Dziecka im. Bł. Karoliny Kózkówny, którzy ogłaszali we wsi nadejście św. Mikołaja, Marketowi Rapacz w Rabie Wyżnej, który ofiarował ponad połowę upominków rozdawanych dzieciom, Parafiom św. Antoniego w Sieniawie i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rabie Wyżnej za ogłoszenia, mediom za promocję wydarzenia i idei pomocy potrzebującym przy jednoczesnej promocji kultury Podhala".

opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Eda08.12.2023, 13:40
Bardzo fajna inicjatywa. Brawo dla pomysłodawców:)))
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl