09.12.2023, 20:03 | czytano: 3348

Problem mieszkańców z odśnieżaniem na ul. Osiedle Zadział w Nowym Targu

Fot. Czytelnik
LIST. "Zwracam się do Państwa z prośbą o udostępnienie zdjęcia pokazującego jak Panowie odpowiedzialni za odśnieżanie wykonują swoją pracę" - napisała w liście do redakcji nasz czytelniczka.
"Dzień 3.12.2023 rok. Ulica Zadział Nowy Targ, na której domy są pod sam las. Jedzie pług o godz. 8. Cały dzień sypie śnieg, pługa nie widać - w tej chwili jest godzina 16.50. Nie wykonują swojej pracy należycie, ponieważ PRAWIE NA KOŃCU ULICY JEST ZATOCZKA, jedyne możliwe miejsce do nawrócenia z tej drogi ZAZNACZAM JEDYNE. Jedyne także dla straży pożarnej, która w razie czego jeśli byłaby potrzeba dojechać do któregoś z domów nie wyjedzie jeśli nie wycofa Ok 500m. Oczywiście asfalt jest nieco dalej niż opisywane przeze mnie miejsce. Nigdy nie było problemu w poprzednie lata. Nigdy. Pan po zwróceniu uwagi jest opryskliwy i nie daje sobie wytłumaczyć w czym problem bo według niego wszystko gra. Nie nie gra proszę Państwa. To jest pułapka. Wjedziesz i nie wyjedziesz. Chyba że na wstecznym. Załączam zdj podglądowe. Na zdjęciu zaznaczone jest miejsce o którym mowa. Firma odpowiedzialna za odśnieżanie tego rejonu nie ma zamiaru nic z tym zrobić bo według nich jest wszystko tak jak ma być. Jednak nie jest. Mieszkańcy nie są w stanie dojechać do domu bo auta zwyczajnie nie mogą nawet ruszyć" - podkreśla.
oprac. r/

Minionej zimy zapytaliśmy Was jak co sądzicie o odśnieżeniu w Nowym Targu. Trzy czwarte ankietowanych oceniło je źle lub fatalnie. Wyniki sondy poniżej.
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Do anonim11.12.2023, 11:58
Nie ważne kto co i do kogo. A ty to pewnie ten co ta robotę wykonał. Mam nadzieję że w Lasku też Ci tak odgarnują. Jak sie roboty podejmuje to się wykonuje tak jak ma być za to ci płacą jak nie wiesz za co kasę bierzesz.
Meryy11.12.2023, 05:54
Zgadzam się. My z mężem udajac się w górę zawsze zostawiamy tam auto. Tym razem zakopaliśmy się do tego stopnia że musieli nas wyciągać... więc bez zdziwienia dla Państwa. Miejsce znane i uczęszczane przez ludzi. A mieszkańcy to raczej starsi ludzie którzy naprawdę mogą tej pomocy potrzebować.. tak czy siak ktoś pieniądze za to bierze a robota nie zrobiona !!
Podatni10.12.2023, 20:36
Tak to prawda. Miejsce nawet służy dla postoju dla pieszych którzy tam zostawiają auta idąc na szlak. Nie mówiąc już o tym gdyby rzeczywiście ktoś potrzebował pomocy i karetka miała dojechać czy cokolwiek.
Obserwator10.12.2023, 15:53
Zawsze był problem z odśnieżaniem, ale w tym roku to dramat. Bardzo wiele miasto robi by zmusić ludzi do siedzenia w domu. Jest wiele obszarów tzw. ziemi niczyjej, wystarczy spojrzeć na przystanki, na chodniki przy ul. Szaflarskiej od Mc do rynku...przy przejściach dla pieszych...Dramat. Kto za to odpowiada? ufoludki? Parkingi nieodśnieżone ale opłaty chętnie się, ściąga. Miasto nie zdało egzaminu i nie tylko w tej materii o ogrzewaniu nie wspomnę. Wyborcy przy urnach odpowiedzą co myślą o włodarzach.
Zbooj10.12.2023, 09:17
Polak Polaka w tej zaspie udusi i zakopie. Jeżeli o "głupie" odśnieżanie nie umiemy się dogadać, to co jest dopiero w sejmie czy UE.
lb10.12.2023, 07:10
wiem co to za miejsce. zatoczka zatoczką, ale uważać tam na luzem puszczone psy, w tym kilka owczarków, po redyku, są luzem, nikt ich nie pilnuje. czy zatem wszystko gra? :)
Anonim09.12.2023, 23:33
Na zatoczce parkuje sobie pan który zamieścił artykuł (mieszkaniec ludźmierza który jeździ do babci) która nawet nie ma zjazdu z drogi do domu i biedak nie miał gdzie auta zostawić. Najlepiej parkuj na ul.kowaniec a potem idź z buta :)
Podatnik09.12.2023, 21:23
Gdyby tak ten śnieg na wyciąg narciarski zabrać to by armatki nie musiały wyć do rana i w nocy ludzi budzić jak syrena strażacka.
Obidowianin09.12.2023, 20:32
Według mnie droga w miarę odśnieżona, przecież nie mieszkamy w Afryce, zima jest od zawsze,po prawej stronie można śmiało zjechać, zawrócić, problem w tym że zatoczka nie oznaczona, więc tak jakby jej nie było, proponuję...bo mieszka Pani w ładnej dzielnicy Nowego Targu, kupić sobie pojazd 4×4 i po kłopocie, dodatkowo można wyskoczyc w niedzielne popołudnie na Turbacz, na przykład..na obiad,piwko..
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl