11.12.2023, 14:41 | czytano: 1414

10. Puchar Zakopanego Amatorów w narciarstwie alpejskim

Uczestnik ubiegłorocznej edycji. Fot. Marcin Szkodziński
7 stycznia, 3 lutego i 2 marca, na terenie Ośrodka Narciarsko -Rekreacyjnego Harenda, PKL Kasprowy Wierch i Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa, rozegrany zostanie 10. Puchar Zakopanego Amatorów w narciarstwie alpejskim.
Puchar Zakopanego, świetnie znany i ceniony przez narciarzy-amatorów od lat, jest koniecznym punktem w kalendarzu każdego entuzjasty tego sportu zimowego w Polsce. Turniej składa się z trzech edycji – SG oraz Szkolnej Ligi Sportów Zimowych - rozgrywanych w styczniu, lutym i marcu 2024 r., z czego pierwsza odbędzie się 7 stycznia na terenie Ośrodka Narciarsko-Rekreacyjnego Harenda Zakopane, kolejna – 3 lutego - na ulubionym przez narciarzy Kasprowym Wierchu, a finałowa – 2 marca - na terenie Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa.
Zawody przygotowane są zawsze na najwyższym poziomie i odbywają się zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym MPA (Mistrzostw Polski Amatorów) oraz PPA (Pucharu Polski Amatorów) Polskiego Związku Narciarskiego. Zawodnicy podzieleni są na kategorie wiekowe i ambitnie walczą o punkty w kolejnych przejazdach. Każda edycja Pucharu jest nie tylko świetną okazją do towarzyskich spotkań w malowniczej scenerii ośnieżonych stoków narciarskich, ale też do zdobycia trofeów i wygrania atrakcyjnych nagród. Zawodom dorosłych towarzyszyć będzie w tym roku również Puchar Zakopanego Dzieci – 45. Szkolna Liga Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskiej, której ideą jest propagowanie narciarstwa alpejskiego wśród najmłodszych entuzjastów białego szaleństwa. Dodatkowo udział w zawodach wezmą podopieczni Fundacji Handicap Zakopane.

Organizatorami Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim są Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, Kasprowy Wierch, Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa, MOSiR Zakopane.

Źródło: UM Zakopane, r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl