17.12.2023, 15:14 | czytano: 1021

Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" (zdjęcia)

Policja.pl
Biuro Prewencji KGP po raz kolejny zainaugurowało ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Spotkanie odbyło się tym razem na terenie Stacji Narciarskiej "Słotwiny Arena" w Krynicy-Zdroju.
Podczas wydarzenia organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji m.in. zostały zorganizowane konkursy i zabawy dla najmłodszych oraz quizy i testy wiedzy dla młodzieży. Na miejscu byli również Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR oraz przedstawiciele Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych. Dla uczestników przygotowano konkursy z nagrodami, była także możliwość obejrzenia z bliska sprzętu służbowego policjantów i goprowców. O bezpieczeństwo użytkowników stoku zadbał policyjny patrol narciarski, a policjanci przekazywali wiele cennych informacji i wskazówek związanych z bezpieczeństwem podczas całego sezonu zimowego.
Przedsięwzięcie jest kontynuacją działań podejmowanych w ubiegłych latach, a jego celem jest poprawa bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich oraz promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach, a także upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Partnerami akcji są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Fundacja PZU.

W ramach części projektu adresowanego do dzieci i młodzieży Biuro Prewencji KGP ogłosiło konkurs plastyczno-filmowy na zilustrowanie zasad Dekalogu FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Zadaniem dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat, jest zilustrowanie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Na konkurs można przekazywać prace plastyczne lub max. 60-sekundowe spoty filmowe.

Prace i zgłoszenia, podpisane przez opiekuna prawnego, należy nadsyłać do 8 marca 2024 r. na adres:
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji
ul. Puławska 148/150
02-624 Warszawa.

Biuro Prewencji KGP, s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl