01.01.2024, 12:26 | czytano: 1155

Makbet w "Rabciu" (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Za nami ostatnia tegoroczna premiera w Teatrze Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju. Na deskach sceny przy ulicy Orkana teatr zaprezentował swój najnowszy spektakl, skierowany do dorosłego widza - „Makbet” oparty na dramacie Williama Shakespeare’a.
Spektakl w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego opowiada historię szkockiego dowódcy, wykorzystując środki teatru lalek i teatru ożywionej formy. Scenografia Marty Ożóg i muzyka Miłosza Sienkiewicza są jak portal, który przenosi widzów w świat trzech wiedźm, projektujących przyszłość Makbeta niczym influencerki w social mediach… Makbeta, człowieka, który jest zdecydowany, aby użyć wszelkich możliwych środków do osiągnięcia celu.
Przedstawienie została bardzo dobrze przyjęte przez rabczańską publiczność, która wypełniła do ostatniego miejsca na widowni, a na koniec zgotowała twórcom owację na stojąco. Wśród widzów spektaklu obecni byli m.in. posłanka Weronika Smarduch, burmistrz Leszek Świder, przewodniczący Komisji Kultury Rady Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Kuranda czy były dyrektor „Rabcia” Zbigniew Wójciak.

Na koniec burmistrz pogratulował aktorom występu, a twórcom udanego dzieła.

Autor: W. Shakespeare

Tłum.: S. Barańczak

Reż.: Tomasz Kaczorowski

Muz.: Miłosz Sienkiewicz

Scenografia: Marta Ożóg

Obsada:
Makbet: Filip Bochenek

Lady Makbet, Wiedźma: Ula Tylek

Malcolm, Banquo, Zjawy: Łukasz Łęcki

Macduff, Wiedźma: Krystyna Kachel

Duncan, Lordowie, Posłaniec, Lekarz: Piotr Serafin

Wiedźma, Mordercy, Lenox, Dama, Żołnierze: Agnieszka Kwiatkowska

Źródło: UM Rabka-Zdrój
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl