13.01.2024, 11:13 | czytano: 18611

Pogrzeb Mateusza Rutkowskiego

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Marszałek Małopolski Witold Kozłowski uczestniczył w uroczystościach pogrzebowych skoczka narciarskiego Mateusza Rutkowskiego w Skrzypnem.
- Nagła śmierć śp. Mateusza poruszyła całe środowisko sportowe, całą społeczność powiatu nowotarskiego. To ogromna strata dla Rodziny i Bliskich. Jeszcze raz składam szczere kondolencje - mówi marszałek Witold Kozłowski.
Mateusz Rutkowski w 2004 roku został mistrzem świata juniorów, jako pierwszy Polak w historii. Po raz ostatni wystąpił w międzynarodowych zawodach latem 2006 roku.

Mateusz Rutkowski zmarł 7 stycznia w wieku 37 lat.

oprac. r/ UMWM
Może Cię zainteresować
komentarze
ŻOŁNIERZ ZAWODOWY ZE SKRZYPNEGO23.01.2024, 12:44
*** WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE... . MATEUSZ - JAKO JEDEN Z OSTATNICH ,,ROZSŁAWIŁ" NASZE SKRZYPNE - ZDOBYWAJĄC MISTRZA ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH - 20 LAT TEMU - W 2004 ROKU . NIE POCHODZIŁ Z ZAKOPANEGO CZY Z WISŁY - TYLKO Z NASZEGO MALEŃKIEGO - SKRZYPNEGO. PO 3 LATACH DOPIERO PODOBNO - WYPŁACONO MU NAGRODĘ ZA ,,TEGO MISTRZA". ,,, NIE MIAŁ CHŁOPAK SZCZĘŚCIA DO DOBRYCH LUDZI - KTÓRZY BY TAK PO ŻOŁNIERSKU NIM WTEDY SIĘ ZAJĘLI - BY POMÓC MU NA DALSZEJ DRODZE JEGO ŻYCIA . ZE SKRZYPNEGO - DZIĘKI NAUCZYCIELOM SZKOŁY PODSTAWOWEJ I KSIĘŻOM - DOBRYM NASZYM WTEDY LUDZIOM - KTÓRZY NAUCZYLI NAS : MIŁOŚCI BOGA I OJCZYZNY - POSZŁO W ŚWIAT KILKU : KSIĘŻY . PRAWNIKÓW , NAUCZYCIELI , ŻOŁNIERZY ZAWODOWYCH I BUDOWLAŃCÓW - A BYŁY TO WTEDY CIĘŻKIE CZASY- OD LAT 1960 - 1990 . SPOCZYWAJ W BOGU - NASZ DROGI PARAFIANINIE...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl