26.01.2024, 13:14 | czytano: 989

Nowotarska orkiestra dęta z wizytą u maluchów (zdjęcia)

zdj. nadesłane
NOWY TARG. Trwający wciąż w polskiej tradycji okres kolędowania, to świetna okazja nie tylko do spotkań, ale i do nauki. Już po raz kolejny muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej z Nowego Targu gościli w murach Przedszkola Sióstr Serafitek. Wspólne śpiewy to jedno, ale prócz tego przedszkolaki mogły same spróbować sił, by z różnych instrumentów "wycisnąć" dźwięki. Kto wie? Może spośród nich będą kiedyś muzycy orkiestry?
- Na początku zagraliśmy "Przybieżeli do Betlejem". Dzieci z nami bardzo ładnie i głośno śpiewały - relacjonuje kapelmistrz Marcin Musiak. - Potem była prezentacja rodzin instrumentów dętych drewnianych i dętych blaszanych.
Następnie wybrzmiała kolęda "Anioł pasterzom mówił" przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych, które dostały dzieci. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z batutą, czy buławą - przyrządami dzięki którym kapelmistrz nadzoruje grających muzyków. Można było też dotknąć i spróbować zagrać na sakshornie altowym i tenorowym, spróbować dmuchnąć w tubę, zrozumieć jak działa saksofon i dowiedzieć się dlaczego flet trzyma się w poprzek.

I choć to tylko krótkie kolędowanie, to wnieść może wiele radości i pożytku dla młodych ludzi.

Ale bynajmniej to nie ostatnie spotkanie z "dęciakami", ponieważ już w najbliższą niedzielę (28.01.) będzie można przy akompaniamencie nowotarskiej dętej wyśpiewać radość Bożego Narodzenia w szczytnym celu – zapraszamy na Rodzinne Kolędowanie do Państwowej Szkoły Muzycznej na godzinę 18:00, podczas którego chcemy zebrać pieniądze na leczenie spokrewnionej z naszą saksofonistką Wioli Gil, która toczy bój z glejakiem. Moc atrakcji gwarantowana.

Piotr Twardowski
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl