20.02.2024, 13:11 | czytano: 1389

Urodziny Witkacego - na początek warsztaty dla dzieci (zdjęcia)

Adam Walny / Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. - Będziemy próbować ożywić materię jaką jest zwykły papier. Będziemy próbowali się nauczyć, co można z niego zrobić przy pomocy tylko dwóch dłoni - zdradza temat warsztatów w Atelier Witkacego Adam Walny, który poprowadził zajęcia.
39. urodziny Teatru im. Stanisława I. Witkiewicza oraz 139. urodziny patrona teatru rozpoczęły się od warsztatów dla najmłodszych. W Atelier Witkacego na dzieci czekał reżyser, lalkarz, scenograf - Adam Walny.
- Dzisiaj mamy grupę młodszą, ale to nie znaczy, że temat będzie infantylny. Warsztaty nazywają się “Istnienie w dłoni”. Podejmiemy próbę ożywienia materii jaką jest zwykły papier. Będziemy próbowali się nauczyć, co można z niego zrobić przy pomocy tylko dwóch dłoni. Jak go ożywić, jakie ma cechy, jak może z przedmiotu stać się podmiotem na scenie. Kiedy ten podmiot zaczyna swoje niezależne życie na warunkach scenicznych i studyjnych - opisuje Adam Walny. - Moment, w którym dzieci zauważą, że bryła, którą tworzą z papieru przestanie być tworzona, zależy od dzieci. Przedmiot zyska swoją samodzielność - dodaje.

W kolejnym dniu warsztatów przekaz będzie już zmieniony, bo grupa warsztatowa będzie starsza. W ruch pójdzie już nie tylko papier, ale także nici i kije, dzięki którym powstać mają kukły.

Adam Walny na urodziny teatru przyjechał do Zakopanego przede wszystkim, aby wystawić dwa spektakle. Dzisiaj (20 lutego) o godz. 17 w Atelier Witkacego zobaczyć będzie można spektakl “ O jednym takim, co nie lubił siebie”, a w środę 21 lutego dużą formę teatralną “Noe”.

ms/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl