26.02.2024, 12:12 | czytano: 2119

List w sprawie ujęcia wody na Rabie

Fot. Czytelnik
- Jako mieszkaniec Raby Wyżnej zwracam się z prośbą o zainteresowanie się palącym problemem, który dotyczy nas wszystkich – stanem zbiornika przy ujęciu wody w Rabie. Stan ten nie tylko wpływa na jakość życia lokalnej społeczności, ale także stawia pod znakiem zapytania nasze bezpieczeństwo sanitarne - pisze w liście do redakcji.
- Podczas ostatnich wizyt zauważyłem szereg niepokojących problemów, które mogą bezpośrednio wpływać na jakość wody oraz bezpieczeństwo jej użytkowania. Brak i zniszczenie ogrodzenia - co umożliwia dzikim zwierzętom dostęp do zbiornika i potencjalne zanieczyszczenie wody. Powalone drzewa i obecność bobrów - co wskazuje na brak odpowiedniego utrzymania terenu i zagrożenie dla stabilności zbiornika. Zamulenie zbiornika - sygnalizujące o potrzebie interwencji w celu zapewnienia czystości wody.

Niestety Władze Gminy nie zajmują się tym problemem, co jest przykladem nie tylko zaniedbania, ale także braku troski o dobro i zdrowie mieszkańców. Wszystkie problemy poza biogazownią zeszły na dalszy plan, a jakość wody pitnej to jedna z najważniejszych rzeczy dla zdrowia tysięcy ludzi.
Czytelnik
Może Cię zainteresować
komentarze
Polonista27.02.2024, 18:10
Dlaczego autor artykułu wprowadza czytelnika w błąd. Zdjęcia przedstawiają ujęcie na potoku kosiczne a nie na rzece Raba. Jeżeli chciał okreslic miejscowosc położenia zbiornika to powinien napisac "w Rabie" a nie "na Rabie bo sa to 2 różne ujęcia
Co za ironia26.02.2024, 19:39
Czytelnik martwi się o wodę z potoka gdzie są bobry i ryby, ale jak wodociag był zarządzany przez spółkę i kąpały się tam barany i sarny to nikt się nie martwił, a wszyscy pili.
Leśny.26.02.2024, 14:31
Są bobry ,znaczy że woda czysta . Dziękuję!
xxx26.02.2024, 13:34
To chyba jakieś szambo a nie zbiornik wody.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl