20.03.2024, 20:47 | czytano: 1790

Wyróżnienie dla edukacji w Powiecie Nowotarskim

Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
W 13. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacyjnego „Samorządowy Lider Edukacji” Powiat Nowotarski już po raz kolejny został wyróżniony tytułem „Samorządowego Lidera Edukacji 2024r”.
Ideą programu jest nagradzanie i promowanie samorządów, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskiem edukacyjnym.
Komisja Certyfikacyjna uznała, że Powiat Nowotarski posiada cechy i atrybuty świadczące o realizowaniu nowoczesnej, innowacyjnej i progresywnej polityki oświatowej oraz wdraża rozwiązania organizacyjne i merytoryczne w zakresie zarządzania oświatą.

Ponadto powiatowi przyznano Certyfikat „Lider wśród liderów”, który potwierdza, że realizowany przez samorząd innowacyjny i progresywny model polityki oświatowej ma charakter strategiczny, cechuje się wieloletnią trwałością i jest traktowany przez władze powiatu w sposób priorytetowy.

Na uroczystej gali, podsumowującej tegoroczną edycję programu, która odbyła się w Pałacu Młodzieży w Katowicach, powiat nowotarski otrzymał również Wyróżnienie Nadzwyczajne Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego i statuetkę „Jakość – Progres- Innowacyjność”

Wyróżnienie to otrzymują samorządy, które w ocenie Zarządu Fundacji osiągnęły największy i najbardziej zauważalny dla społeczności lokalnej progres w dziedzinie nowoczesnego zarządzania od ostatniej certyfikacji w Programie.
Obecny na gali dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdrój dr Marek Świder, odebrał Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości dla kierowanej przez siebie szkoły.

Oceny merytorycznej w programie dokonuje Komisja Certyfikacyjna z udziałem naukowców i praktyków zarządzania oświatą, zatrudnionych na czołowych polskich uczelniach, w tym m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Śląskim.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Suweren21.03.2024, 09:12
@Brader
Oczywiście. W szkołach prowadzonych przez Powiat Nowotarski są całe ściany poobwieszane komercyjnymi "certyfikatami" - dajesz nam kaskę, my tobie certyfikat. Chwalcie się chwalcie, może ktoś to kupi.
Brader20.03.2024, 23:21
To te płatne certyfikaty o których pisał rok temu Tygodnik???
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl