07.04.2024, 13:32 | czytano: 846

Promocja albumu "Orawskie odziynie źródłem dusy" (zdjęcia)

zdj. Łukasz Sowiński
JABŁONKA. W Orawskim Centrum Kultury odbyła się promocja albumu "Orawskie odziynie źradłym dusy", połączona z projekcją filmu "Orawa Dzieciom Afryki".
Publikacja wydana przez Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce - to album zawierający kilkadziesiąt zdjęć orawskiego odziynio, prezentujący jego bogactwo i różnorodność podczas świąt oraz rodzinnych wydarzeń, w trakcie pracy i odpoczynku. Zdjęcia prezentują funkcje orawskiego odziynio: praktyczną, estetyczną, świąteczną czy obrzędową. Każdy uczestnik wydarzenia otrzymał egzemplarz albumu, który mamy nadzieję będzie cenną pozycją w biblioteczkach Orawian i nie tylko.
Premierę miała też filmowa opowieść o akcji "Orawa Dzieciom Afryki". Prawdziwymi bohaterami tego filmu jest orawska społeczność, która za sprawą wolontariuszki Jadwigi Karlak już ponad 20 lat uczestniczy w akcji charytatywnej i z wielkim sercem wspiera dzieci Afryki. Wielu widzów film wzruszył i przywołał wspomnienia.

Wydarzeniu towarzyszyły występy działających przy Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce zespołów regionalnych – Małego OwCoKa i OwCoKa.

UG Jabłonka, s/ zdj. Łukasz Sowiński
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl