09.04.2024, 19:08 | czytano: 866

XLV Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej w Zakopanem

Fot. Adam Będkowski / KP PSP Zakopane
9 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowe Straży Pożarnej w Zakopanem odbyła się XLV edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.
Celem turnieju była m. in. popularyzacja wśród dzieci i młodzieży tematyki związanej z ochroną przeciwpożarową, a także kształtowanie prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia. Uczestników powitali: Komendant Powiatowy PSP w Zakopanem st. bryg. Grzegorz Worwa i prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zakopanem dh. Adam Tracz.


W turnieju wzięło udział 57 uczniów reprezentujących wszystkie gminy z terenu powiatu. Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W części pisemnej uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 20 pytań. Uczestnicy, którzy osiągnęli najwyższe wyniki z testu zakwalifikowali się do etapu ustnego turnieju. Rozstrzygająca część finałowa wyłoniła zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych:

W I grupie wiekowej:

I miejsce – Nikola Bafia- Szkoła Podstawowa w Leśnicy
II miejsce – Natalia Bednarz - Szkoła Podstawowa w Leśnicy
III miejsce – Nikola Haniaczyk- Szkoła Podstawowa w Jurgowie

W II grupie wiekowej:

I miejsce – Szymon Lasak- Szkoła Podstawowa w Witowie
II miejsce – Emilia Jarosz- Szkoła Podstawowa w Zębie
III miejsce – Szymon Habina- Szkoła Podstawowa w Rzepiskach
IV miejsce – Anna Suchanovska- Szkoła Podstawowa w Leśnicy
V miejsce – Urszula Rusnak- Szkoła Podstawowa w Jurgowie

W III grupie wiekowej:
I miejsce – Damian Ratułowski- Zespół Szkół Budowlanych w Zakopanem
II miejsce – Klemens Karpiel- Zespół Szkół Budowlanych w Zakopanem
III miejsce – Julia Łukaszczyk- Liceum Ogólnokształcące

Podczas gdy część uczniów przystąpiła do pisania testów, druga część udała się na garaż Jednostki ratowniczo- gaśniczej w Zakopanem gdzie strażacy zaprezentowali sprzęt i pojazdy jakimi dysponuje komenda oraz opowiedzieli o pracy strażaków i z jakimi zadaniami spotykają się na co dzień. Po prezentacji jednostki grupy uczniów wymieniły się tak by grupa, która napisała już test również mogła zobaczyć pojazdy i sprzęt strażacki.Nagrody wręczyli Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem st. byrg. Grzegorz Worwa i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Adam Tracz.

Źródło: KP PSP w Zakopanem, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl