15.05.2024, 18:21 | czytano: 671

Basia w nowotarskiej bibliotece czyli spotkanie z Zofią Stanecką (zdjęcia)

zdj. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu
NOWY TARG. W Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej gościła jedną z najbardziej popularnych pisarek dla dzieci - Zofia Stanecka. Podczas spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jak powstaje książka, a także skąd biorą się pomysły na stworzenie fabuły i bohaterów. Pisarka odkryła arkana swojego warsztatu literackiego oraz pokazała jak ważną rolę w procesie twórczym stanowi wyobraźnia i kreatywne myślenie, a także nasze otoczenie.
W trakcie części warsztatowej spotkania dzieci wraz z autorką wspólnie stworzyły postać bohatera, a następnie swoje własne prace plastyczne „Bądź, kim tylko zechcesz”. Pisarka zaprezentowała również krótkie przedstawienie kukiełkowe, przybliżając postacie Basi i Taty.
Spotkanie zakończyło wpisywanie przez pisarkę dedykacji i autografów do książek przyniesionych przez najmłodszych czytelników.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach cyklu „Wiosenne metamorfozy” i jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy Miasto Nowy Targ pochodzących z Funduszu Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Nowym Targu .

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu, s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl