06.07.2024, 23:00 | czytano: 3323

Małopolski Festiwal Smaku 2024 – zapraszamy na ucztę dla podniebienia! (art. sponsorowany)

Uwaga, smakosze i łakomczuchy! To my – Wasze fasolki z plakatu! Uprzejmie zawiadamiamy, że już niedługo ruszamy w trasę z Małopolskim Festiwalem Smaku, czyli prawdziwą ucztą dla podniebienia i nie lada gratką dla wszystkich miłośników dobrej kuchni! Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem "Pochodzenie ma znaczenie", co oznacza, że przez całe lato będziemy wspólnie celebrować lokalne produkty i tradycje kulinarne Małopolski. Mamy nadzieję, że nie zabraknie potraw z dodatkiem fasoli!
W tym roku bawimy się w sześciu lokalizacjach: startujemy 7 lipca w Nowym Targu, 14 lipca w Wiśle, 4 sierpnia w Krynicy-Zdroju, 11 sierpnia w Myślenicach, 1 września w Wygiełzowie, a wielki finał planujemy na 8 września w Wieliczce. Tym samym po raz pierwszy przekraczamy granice regionu i gościnnie zawitamy w rejon Śląska, aby podzielić się z naszymi sąsiadami tym, co Małopolska ma najlepszego!

W programie – jak zawsze – same smakowitości! Przede wszystkim, po raz kolejny spotkamy się z charyzmatycznym kucharzem i czarodziejem kuchni – Andrzejem Polanem – od dłuższego czasu pracującym nad potrawami, którymi zaskoczy nas w tym roku. Przygotujcie się na smakowite niespodzianki! Wystawcy z całej Małopolski będą kusić aromatycznymi miodami, chrupiącym pieczywem, regionalnymi wypiekami i wędlinami, ciastami i przetworami – aż ślinka cieknie na samą myśl! Spotkanie z – czasem nieoczywistą – tradycją zagwarantują nam koła gospodyń wiejskich, a jeśli bywaliście na poprzednich edycjach, doskonale wiecie, że panie potrafią wyczarować kulinarne cuda z całkiem zwyczajnych składników, które następnie staną w szranki o miano najbardziej oryginalnych dań festiwalu.

Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach i wzbogacić swoją wiedzę – kto wie, może odkryjecie w sobie nowy talent i zaczniecie zachwycać swoich bliskich w kuchni? W tak lubianym quizie o Małopolsce będą na Was czekać nagrody w postaci biletów do Energylandii w Zatorze, a jeśli przyjdziecie ze swoimi pociechami, również one znajdą coś dla siebie w licznych grach i zabawach. Swoje oryginalne oferty zaprezentują też wybrane jednostki Województwa Małopolskiego.
Nie zapomnimy o potrzebujących Małopolanach – każdej edycji będzie towarzyszyć zbiórka charytatywna la osób z rzadkimi chorobami.

Przyjdźcie i przekonajcie się sami, dlaczego ten festiwal jest tak wyjątkowy!

Więcej informacji: http://bit.ly/3L5sPIc

Partnerem medialnym Małopolskiego Festiwalu Smaku jest RMF MAXX.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl