09.10.2013, 00:16 | czytano: 3117

JMP.race na drugim miejscu w drużynowej klasyfikacji generalnej (zdjęcia)

W Istebnej miał miejsce finał najbardziej wymagającego cyklu maratonów kolarstwa górskiego Volvo Powerade MTB marathon. Kolarze z Podhala stawili się tam w składzie Albert Głowa, Piotr Huzior, Piotr Biernawski, Krzysztof Mrugała oraz Krystian i Magdalena Piróg.
Jak na finał przystało nie było mowy o taryfie ulgowej dla rywali. Pełna mobilizacja panowała w drużynie JMP.race pomimo, iż trwający sezon od maja dawał się wszystkim mocno we znaki i większość marzyła już o jesiennym okresie odpoczynku.
Wspaniała, a nawet kultowa trasa w Istebnej tym razem była nieco trudniejsza niż co roku, a to wszystko za sprawą deszczu który spadł na dzień przed startem. Na trasie było ślisko i niebezpiecznie. Kolarze na dystansie Mega mieli do pokonania 52 km.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:
Kategoria - K3
Aleksandra Misterska (MTB Votum Team Wrocław)
Agnieszka Sobczyk (Get Fit MTB Team)
Aneta Imielska (Mitsubishi Materials MTB Team)
Peter Benko (Poprad)
Janusz Banasiak (Murapol Twomark Grupa PM Specjalized)

Doskonały start Piotra Huziora pozwolił mu wywalczyć pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji kategorii M4 całego cyklu. Krystian Piróg w kategorii M3 uplasował się na 2 miejscu a Piotr Biernawski na 6 miejscu. Krzysztof Mrugała ostatecznie zajął 8 miejsce w kategorii M3 klasyfikacji generalnej. Albert Głowa zajął w klasyfikacji generalnej 3 miejsce w kategorii M2.

Postawa całego teamu pozwoliła w drużynowej klasyfikacji generalnej kolarzom górskim z Nowego Targu zająć 2 miejsce na podium. To wielki sukces w tak prestiżowej imprezie, zważając na to, iż jest to dopiero drugi sezon istnienia amatorskiej grupy kolarskiej JMP.race.