11.11.2013, 23:55 | czytano: 1798

Podhale na Turnieju Młodzików w Katowicach

Od piątku do niedzieli w Katowicach trwał XVI Turniej Młodzików w hokeju na lodzie o Puchar Prezydenta Miasta Katowice. Zespół MMKS Podhale Nowy Targ, prowadzony przez Roberta Szopińskiego zajął 3 miejsce.
Na zawodach prócz nowotarżan, rywalizowało pięć drużyn. Zespoły rozgrywały między sobą spotkania, z czego każda tercja meczu była punktowana osobno (wygrana 2 pkt., remis 1 pkt.). Grano dwa razy po dwadzieścia minut. Zgromadzone punkty pozwoliły Podhalu na zagranie meczu o III miejsce z Toruniem. Na ten mecz dołączyli do MMKS zawodnicy (Podlipni, Zając, Buczek), którzy jeszcze kilkanaście godzin wcześniej grali mecze z Francją w reprezentacji do lat 16.
Każda tercja kończyła się wynikiem remisowym tak, więc po 45 minutach było 3:3. O zwycięstwie MMKS zadecydowały karne, które to lepiej wykonywali i to im przypadło 3 miejsce.

Nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Paweł Bizub z MMKS Podhale Nowy Targ.

Wyniki:
Metropolia Silesia I – OSSM MMKS Podhale Nowy Targ 4:1 (1:1 ; 3:0)
Bramka dla Podhala: Wolski

OSSM Sokoły Toruń – OSSM MMKS Podhale Nowy Targ 3:7 (2:2 ; 1:5)
Bramki dla MMKS: Borowicz 2, Wolski, Chrobak, Habura, Domink Worwa, Jakub Worwa.

GOSSM Oświęcim – OSSM MMKS Podhale Nowy Targ 4:3 (3:2 ; 1:1)
Bramki dla MMKS: Chrobak 3.

OSSM MMKS Podhale Nowy Targ – KH Brześć (Białoruś) 0:8 (0:4 ; 0:4)
Metropolia Silesia II – OSSM MMKS Podhale Nowy Targ 2:7 (1:4 ; 1:3)
Bramki dla MMKS: Chrobak 2, Habura, Kieta, Wolski, Kamiński, Pierzchała.

Mecz o 3 miejsce (grano 3 razy po 15 minut, tercje liczone łącznie):

OSSM Sokoły Toruń – OSSM MMKS Podhale Nowy Targ 3:4 k. (0:0 ; 1:1 ; 2:2 ; k. 1:2)
Bramki dla MMKS: Podlipni, Pierzchała, Chrobak
Karny: Habura i Podlipni.

MMKS: Mateusz Neuwelt, Paweł Bizub, Karol Buczek – Tadeusz Huzior, Sylwester Franczyk, Jakub Habura, Michał Chrobak, Jan Wolski, Daniel Pierzchała, Oskar Zamarlik, Sebastian Borowicz, August Kieta, Dominik Worwa, Kacper Kamieniecki, Jan Szewczyk, Kacper Faltyn, Patryk Chowaniec, Jakub Worwa, Łukasz Kamiński, Rafał Podlipni, Bartłomiej Zając.