17.02.2014, 16:14 | czytano: 1098

KS „Luboń” Skomielna Biała podsumował sezon kolarski 2013

Dzięki uprzejmości Prezesa OSP w Skomielnej Białej Władysława Handzla miejscowa remiza gościła kolarzy, sponsorów i gości na podsumowaniu sezonu 2013 Sekcji Kolarskiej im. Henryka Łasaka Klubu Sportowego „Luboń” Skomielna Biała.
Na okolicznościowe spotkanie licznie przybyli zawodnicy z rodzinami oraz zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło między innymi Przewodniczącego Rady Powiatu Myślenickiego Henryka Migacza i Wójta Gminy Lubień Kazimierza Szczepańca wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Lubień Stanisławem Biedrończykiem oraz Prezesa Małopolskiego Związku Kolarskiego Marka Kosickiego i Prezesa LGD „KLIMAS” w Lubniu Tomasza Studzińskiego. Licznie przybyli również sponsorzy.
Przybyłych gości, zawodników oraz wszystkich zebranych przywitał Prezes Klubu Sportowego „Luboń” Skomielna Biała Edward Bal, który skierował do wszystkich słowa podziękowania za okazaną przychylność i wspieranie działalności sekcji kolarskiej. Szczególne słowa uznania przypadły w udziale właścicielom działek, przez które w minionym roku przebiegała trasa wyścigu o Puchar Wójta Gminy Lubień.

Następnie odbyła się krótka prezentacja przedstawiająca polskie i zagraniczne osiągnięcia zawodników. Do najważniejszych, choć oczywiście nie jedynych sukcesów, zaliczyć należy:
Tytuł Mistrzyni Polski w Maratonie MTB w kategorii kobiet U23 zdobyty przez Stefanię Staszel podczas Mistrzostw Polski w maratonie rozegranych w Obiszowie. Zawodniczka ta w tej samej kategorii wiekowej zdobyła także tytuł II V-ce Mistrzyni Polski MTB na Mistrzostwach Polski w Żerkowie oraz tytuł Mistrzyni Małopolski MTB.
Tytuł II V-ce Mistrzyni Polski MTB zdobyty przez Agnieszkę Bal w Żerkowie w gronie juniorek. Zawodniczce tej przypadł również tytuł Mistrzyni Małopolski MTB wywalczony przed własną publicznością podczas zawodów w Skomielnej Białej,
Tytuł II V-ce Mistrzyni Polski MTB wywalczony przez juniorkę młodszą Kaję Karkula podczas finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sławnie. Tym samym Karkula obroniła tytuł zdobyty przed rokiem w Sieprawiu. Zawodniczka ta sięgnęła również po tytuł Mistrzyni Małopolski MTB w kategorii juniorek młodszych,
Tytuł Mistrza Małopolski MTB, który przypadł w udziale Bartoszowie Dziadkowcowi w gronie juniorów młodszych. Zawodnik ten zajął również znakomitą 6 lokatę podczas finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sławnie,
Tytuły V-ce Mistrza Małopolski MTB i V-ce Mistrza Małopolski w Przełajach wywalczone przez Jarosława Żura w kategorii młodzików,
Tytuły II V-ce Mistrza Małopolski MTB zdobyte przez Tomasza Bal w orlikach i Józefa Rabskiego w gronie mastersów III. Pan Rabski to również II V-ce Mistrz Małopolski w jeździe indywidualnej na czas.
Ogromnym sukcesem klubu jest również zdobycie Klubowego Mistrzostwa Polski MTB Kobiet. Jednocześnie klub zajął znakomite 5 miejsce pośród wszystkich klubów MTB w Polsce w rywalizacji łącznej kobiet i mężczyzn.
KS „Luboń”już od kilku lat jest najwyżej sklasyfikowanym klubem powiatu myślenickiego we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży we wszystkich dyscyplinach sportowych prowadzonym przez Polską Federację Sportu Młodzieżowego.

Nie mniej znaczące wyniki osiągali najmłodsi zawodnicy klubu, którzy wielokrotnie stawali na podium podczas szeregu zawodów organizowanych na terenie Małopolski. Licznie okupowali również podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Szlaku Solnego. Łukasz Marszałek uplasował się drugiej pozycji w gronie żaków a dwa pierwsze stopnie podium przypadły w udziale Filipowi Sawinie i Brajanowi Świdrowi w kategorii chłopców 8-10 lat. Z ostatecznego sukcesu mogła też cieszyć się Sabina Wierzycka, która tryumfowała w rywalizacji żaczek. Na drugim stopniu podium w swoim debiucie na Szlaku Solnym stanęła najmłodsza reprezentantka „Lubonia” – Maja Karkula. Ci najmłodsi adepci kolarstwa odnieśli również ogromny sukces podczas zawodów o Srebrnych Pierścieni Krakowa poprzedzających rozpoczęcie Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Na rundzie wokół krakowskiego Rynku znakomicie spisał się Maciej Handzel w gronie 10 latków, który zdobył pierwszy w jego dorobku Srebrny Pierścień Krakowa. Pasjonujący przebieg miała rywalizacja w kategorii żak. Ostatecznie po zaciętym finiszu Łukasz Marszałek uplasował się na drugim miejscu a Sabina Wierzycka na trzecim, będąc najwyżej sklasyfikowaną dziewczynką. Kolejny Srebrny Pierścień Krakowa wywalczył Jarosław Żur w kategorii młodzik.

Ogółem w sezonie 2013 zawodnicy „Lubonia” wzięli udział 28 wyścigach MTB, 8 wyścigach szosowych, oraz 2 przełajach startując w zawodach w Polsce, Austrii, Słowacji, Irlandii i Czechach. Zdobyli 4 medale Mistrzostw Polski (w tym jeden złoty i trzy brązowe) oraz 10 medali Mistrzostw Małopolski (w tym 4 tytuły Mistrza Małopolski, trzy srebrne i trzy brązowe medale). Wielokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium i zajmowali czołowe lokaty podczas wyścigów na terenie Małopolski, Polski i Europy takich jak Puchar Świata MTB, Puchary Czech i Słowacji MTB, Puchar Polski MTB i wiele innych.

Gratulując osiągnięć Prezes „Lubonia” Edward Bal wręczył wszystkim zawodnikom pamiątkowe dyplomy. W rewanżu młodzi kolarze podziękowali swemu opiekunowi za zaangażowanie i umożliwienie spełniania marzeń. Słowa podziękowania i drobne upominki skierowane zostały również do wszystkich sympatyków wspierających działalność klubu.
O zaprezentowanych osiągnięciach z uznaniem wypowiadali się zaproszeni goście w tym Przewodniczący Rady Powiatu Myślenickiego Henryk Migacz, który ze szczególnym podziwem mówił o wspaniałej „rodzinie kolarskiej”, czyli wszystkich ludziach dobrej woli zebranych wokół K.S. „Luboń” Skomielna Biała. W podobnym tonie wypowiadał się również Prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego Marek Kosicki. O swoim wparciu dla klubu w przyszłym sezonie zapewnił natomiast Wójt Gminy Lubień p. Kazimierz Szczepaniec.
Tradycję spotkań, podsumowujących zakończony sezon, stało się wspólne zdjęcie zawodników i wszystkich osób wspomagających działalność klubu.

W ten oto sposób sezon 2013 sekcji kolarskiej im. H. Łasaka w Skomielnej Białej został oficjalnie zakończony.
A oto lista wszystkich zawodników Sekcji Kolarskiej im. Henryka Łasaka w Skomielnej Białej, którzy tak godnie reprezentowali barwy klubu w sezonie 2013.

Masters III: Józef Rabski, Tadeusz Wacławik, Bogusław Dziadkowiec,
Masters II: Marek Karkula
Elita mężczyzn: Jakub Surówka, Mateusz Karkula
Kobiety Open: Stefania Staszel
Orlik: Tomasz Bal
Junior: Krystian Musielak
Juniorka: Agnieszka Bal, Justyna Latawiec
Junior Młodszy: Dominik Burtan, Bartosz Dziadkowiec, Michał Bal, Szymon Byk, Jakub Kościelniak
Juniorka Młodsza: Kaja Karkula
Młodzik: Jarosław Żur, Maciej Biedrończyk, Dawid Bala
Młodziczka: Barbara Buksa, Klaudia Bajołek, Magdalena Utnicka
Żak: Łukasz Marszałek, Krzysztof Polaniak, Jakub Żaczek, Szczepan Sawina,
Żaczka: Sabina Wierzycka, Maja Latawiec, Agnieszka Jaszkaniec,
Chłopcy 8-10 lat: Filip Sawina, Brajan Świder, Maciej Handzel, Oskar Skwarek, Maksymilian Byk, Tymoteusz Żoczek,
Dziewczynki do 7 lat: Magdalena Sawina, Maja Karkula

Marek Karkula, zdj. Andrzej Masłowski - skomielna.info
Zobacz pełną wersję podhale24.pl