26.02.2014, 00:11 | czytano: 966

Finał projektu "Olimpiada bez granic"

Projekt „Olimpiada bez granic” dobiegł końca. Przez rok uczniowie ZPO Gimnazjum w Maniowach spotykali się z rówieśnikami z Zakladnej Skoly w Haligovcach rywalizując ze sobą podczas rozgrywek, turniejów i zawodów sportowych.
We wtorek odbyły się ostatnie zawody w ramach projektu. Tym razem była to piłka siatkowa dziewcząt i chłopców. Spotkanie było czysto towarzyskie, bez rywalizacji, punktacji i miejsc. Młodzież zagrała kilka meczy w różnych konfiguracjach, mieszając członków drużyn z obu szkół. Na koniec, z inicjatywy samych uczniów stworzyli dwie drużyny, w których skład wchodzili chłopcy i dziewczęta, przy czym dziewczynki z jednej, a chłopcy z drugiej szkoły. Wszyscy doskonale się bawili i dogadywali ze sobą, mimo – wydawałoby się – istniejącej bariery językowej.
Całość projektu w kilku słowach podsumował na koniec dyrektor ZPO w Maniowach – Mikołaj Urbaniak, rozdając pamiątkowe puchary i dyplomy. Każda drużyna dostała worek słodyczy oraz w nagrodę za sportową walkę i wysiłek włożony w rywalizację – worek piłek. Mamy nadzieję, że mimo finału projektu rychło spotkamy się ponownie z młodzieżą ze Słowacji przy okazji różnorodnych imprez, nie tylko sportowych.

Przy okazji, duże podziękowania należą się wuefistom obu szkół zaangażowanym w działania projektowe – organizację imprez i opiekę nad uczniami.

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

M.Kunstman, Gimnazjum w Maniowach, zdj. arch. szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl