02.03.2014, 17:19 | czytano: 2198

Małopolska Licealiada w Snowboardzie. Uczniowie Goszczyńskiego Alicja Bałajewicz i Piotr Tański Mistrzami Województwa!

W Rabce Zdroju, na stoku Polczakówka, przeprowadzono Wojewódzką Licealiadę w Snowboardzie. Wspaniale spisała się młodzież reprezentująca Powiat Nowotarski. Wśród dziewcząt, w gronie 45 konkurentek, Mistrzostwo Wojewódzkiej Licealiady wywalczyła Alicja Bałajewicz uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu.
W gronie 15 najlepszych snowbordzistek uplasowały się: 6. Anna Arendarczyk I LO Rabka Zdrój, 7. Monika Kucharczyk, 8. Aleksandra Kruk obie z ZSO Nr 2 w Nowym Targu, 12. Julia Kabacińska I LO Nowy Targ, 14. Łucja Leśnicka ZSO Nr 2 w Nowym Targu. Przyczyniły się do zwycięstwa Powiatu Nowotarskiego w punktacji drużynowej. W punktacji szkół, pierwsze miejsce zajęły reprezentantki II LO Nowy Sącz, drugie II LO Kraków, trzecie ZSO Nr 2 Nowy Targ, czwarte I LO Nowy Targ, ósme I LO Rabka Zdrój.
W rywalizacji 61 chłopców wygrał Piotr Tański uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu! Powtórzył sukces z roku ubiegłego. W punktacji drużynowej powiatów wygrali reprezentanci Powiatu Nowotarskiego. Największy wkład w ten sukces wnieśli: 8. Wiesław Szyszka ZS i P Nowy Targ, 9. Paweł Piecusiak ZSO Lipnica Wielka, 14. Bartłomiej Wójciak I LO Rabka Zdrój, 15. Patryk Machaj ZSO Lipnica Wielka. W punktacji szkół pierwsze miejsce zajęli uczniowie ZS Łączności Kraków przed ZSO Lipnica Wielka i ZST i P Nowy Targ. Miejsca pozostałych szkół z powiatu nowotarskiego: 6. I LO Rabka Zdrój, 7. I LO Nowy Targ, 12. ZS CKR Nowy Targ.

W klasyfikacji indywidualnej medale zdobyły: 1. Alicja Bałajewicz I LO Nowy Targ, 2. Marzena Zając II LO Nowy Sącz, 3. Aleksandra Basta I LO Nowy Sącz.
Punktacja powiatów - kategoria dziewcząt: 1. Nowotarski – 25 pkt, 2. Nowy Sącz miasto - 21, 3. Kraków miasto - 21.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców medale zdobyli: 1. Piotr Tański I LO Nowy Targ, 2. Jakub Niziołek ZS Łączności Kraków, 3. Piotr Bodziony II LO Nowy Sącz.

Punktacja powiatów - kategoria chłopców: 1. Nowotarski – 35 pkt, 2. Kraków miasto - 33, 3. Wadowicki - 5.
Zawodników sklasyfikowanych na miejscach I - III wyróżniono medalami, szkoły uhonorowano pucharami.