03.03.2014, 14:04 | czytano: 1996

Słabi juniorzy

Nie wiedzie się Polakom podczas mistrzostw świata juniorów w narciarstwie alpejskim i biathlonie. Te pierwsze zawody rozgrywane są w Jasnej na Słowacji, drugie w amerykańskiej miejscowości Presque Isle.
Najlepsze miejsce naszego zawodnika w alpejskich zmaganiach, to 21 lokata Maryny Gąsienicy Daniel w slalomie gigancie. Uczestniczka niedawnych igrzysk olimpijskich w Soczi, w dwóch przejazdach do zwyciężczyni – Włoszki Marty Bassino – straciła łącznie 3,89 sek. Na 28 pozycji sklasyfikowano Sabinę Majerczyk. W slalomie Katarzyna Wąsik była 36 wśród 50 zawodniczek, które ukończyły konkurencję. Triumfowała Słowaczka Petra Vlhova.
Jeszcze słabiej spisują się panowie. Adam Chrapek zajął 37 miejsce w superkombinacji, w której najlepszy był Włoch Matteo De Vettori. W supergigancie, który potraktowano jako cześć kombinacji i jak oddzielną konkurencję, Chrapek był 54, tuż przed Pawłem Babickim. Zwyciężył Austriak Marco Schwarz. W zjeździe Babicki zajął 56 miejsce. Złoty medal wywalczył Norweg Adrian Smiseth Sejersted.

Z biathlonowych aren również nie napłynęły krzepiące wieści. Najlepsze – siódme - miejsce naszego reprezentanta przypadło Kindze Mitoraj w sprincie na 6 km juniorek młodszych. Złoty medal w tej konkurencji wywalczyła Włoszka Liza Vittozzi. W rywalizacji juniorów młodszych na dystansie 7,5 km triumfował Amerykanin Sean Doherty. Najlepszy z Polaków Mateusz Janik był 25, a na 30 pozycji sklasyfikowano Tomasza Ziębę, „oczko” niżej Rafała Penara.

Rywalizację juniorek na dystansie 7,5 km wygrała Rosjanka Jewgienija Pawłowa, a Katarzyna Batożyńska ukończyła bieg na 25 pozycji. Bieg na 10 km juniorów padł łupem Rosjanina Aleksandra Powarnicyna. Nasz reprezentant Jakub Topór biegł siedem rund karnych i uplasował się dopiero na 52 miejscu.