04.03.2014, 17:10 | czytano: 1836

Licealiada Powiatu Nowotarskiego w Narciarstwie Alpejskim. Uczniowie Goszczyńskiego Katarzyna Pańszczyk i Alan Kacica Mistrzami Powiatu

Na stoku w Kluszkowcach, Powiatowe Centrum Kultury przeprowadziło Licealiadę Powiatu Nowotarskiego w Narciarstwie Alpejskim. W zawodach wzięło udział 73 uczennic i uczniów reprezentujących dziewięć szkół.
W zawodach dziewcząt, o osiem miejsc premiowanych awansem do zawodów wojewódzkich, rywalizowało 27 zawodniczek. Bardzo dobrze spisały się uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu. Na najwyższym stopniu podium stanęła Katarzyna Pańszczyk, drugie miejsce zajęła Katarzyna Palarczyk z I LO Rabka Zdrój, a trzecie Karolina Zaręba także z Goszczyńskiego. Do zawodów wojewódzkich awansowały również: 4. Agnieszka Wróbel ZSO Nr 2 Nowy Targ, 5. Ewa Budzyńska I LO Nowy Targ, 6. Aleksandra Więcek ZSO Nr 2 Nowy Targ, 7. Karolina Nowobilska ZS CKR Nowy Targ, 8. Małgorzata Cygoń I LO Nowy Targ, 9. Liliana Bogdan (rezerwowa) ZSO Krościenko, 10. Magdalena Wysoczyńska (rezerwowa) I LO Nowy Targ.
Na 10 miejsc w wojewódzkich finałach (dwie rezerwowe), dziewczęta z Goszczyńskiego wywalczyły pięć! Dzięki tak dobrym wynikom, wygrały w punktacji drużynowej.

Wśród chłopców, w gronie 46 rywali, Mistrzem Licealiady Powiatu Nowotarskiego został Alan Kacica z I LO Nowy Targ. Na drugiej pozycji uplasował się Szymon Bałaś, a na trzeciej Przemysław Luberda, obaj ZST i P Nowy Targ. Do wojewódzkiej Licealiady zakwalifikowali się również: 4. Michał Rączka I LO Rabka Zdrój, 5. Patryk Machaj ZSO Lipnica Wielka, 6. Piotr Wojtaszek ZSO Nr 2 Nowy Targ, 7. Jan Kabaciński I LO Nowy Targ, 8. Jacek Szczepaniak ZSO Krościenko, 9. Dariusz Bednarczyk (rezerwowy) I LO Nowy Targ, 10. Jakub Bańkosz (rezerwowy) ZSO Krościenko. W Wojewódzkiej Licealiadzie wystąpi trzech uczniów I LO Nowy Targ, po dwóch z ZST i P Nowy Targ i ZSO Krościenko oraz po jednym zawodniku z I LO Rabka Zdrój, ZSO Lipnica Wielka i ZSO Nr 2 Nowy Targ. W punktacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu. Opiekunami obu reprezentacji Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego byli Szymon Pohrebny i Wojciech Tischner.

Punktacja drużynowa dziewcząt: 1. I LO Nowy Targ – 59 pkt, 2. ZSO Nr 2 Nowy Targ - 22, 3. I LO Rabka Zdrój – 14.
Punktacja drużynowa chłopców: 1. I LO Nowy Targ – 32 pkt, 2. ZST i P Nowy Targ – 30, 3. ZSO Nr 2 Nowy Targ – 20.

Trzy najwyżej sklasyfikowane zawodniczki i trzech zawodników wyróżniono medalami. W obu kategoriach, reprezentacje szkół uhonorowano pucharami. Kierownikiem zawodów był Józef Dyda instruktor Powiatowego Centrum Kultury.

Tekst: Piotr Jabłoński, zdj. Jadwiga Bargiel i Szymon Pohrebny