07.03.2014, 19:57 | czytano: 2592

Dziewięć medali biegaczy

Organizatorzy Ogólnopolskiej Olimpiady „Śląsk 2014” mieli wielki ból głowy, by zorganizować biegi narciarskie. Ostatecznie rozegrano je, ale nie w planowanym miejscu, lecz w Zakopanem, a na trasach biegowych COS-u. Sportowcy z Podhala zdobyli łącznie dziewięć medali – dwa złote, jeden srebrny i sześć brązowych.
Podhalańską multimedalistką została Justyna Pradziad z Porońca Poronin. Wywalczyła złoty medal na dystansie 5 km techniką klasyczną oraz dwa krążki w kolorze brązowym w sprincie i biegu na 6 km technika dowolną.
Złoty i brązowy medal zawisł na szyi reprezentanta Obidowca Obidowa Wojciecha Suchwałko. Był najszybszy w biegu na 8 km klasykiem i trzeci w sprincie łyżwą.

Srebrny medal wywalczył przedstawiciel Regli Kościelisko Mateusz Chowaniec w rywalizacji na dystansie 10 km techniką dowolną. Medalowy dorobek w kolorze brąz uzupełnili – Kacper Antolec (Poroniec) w biegu na 8 km techniką dowolną i sztafeta sprinterska Porońca w składzie Michał Lańda i Mateusz Trebunia ( dystans 2 + 3 + 1 km klasykiem).

Poroniec w klasyfikacji klubowej uplasował się na trzecim miejscu. Zgromadził 104 punkty. Pierwsze miejsce z dorobkiem 132 „oczek” zajął MUKN Pod Stróżą Miszkowice. Miejsca podhalańskich klubów: 9. Regle Kościelisko – 45, 15. Obidowiec Obidowa - 32, 21. Chochołów – 13, 25. Dwójka Biały Dunajec – 6, 26. AZS Zakopane – 4, 27. Olimpic Rabka Zdrój – 1.