07.03.2014, 20:00 | czytano: 2245

Dominacja Podhala

19 medali - siedem złotych i tyleż srebrnych oraz pięć brązowych zdobyli młodzi snowboardziści z Podhala podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Śląsk 2014”. Śmiało można mówić o ich dominacji, bo w niektórych konkurencjach zajmowali całe podium.
Dwa złote medale zdobył Oskar Kwiatkowski (AWS Zakopane). Wygrał slalom równoległy i slalom gigant w kategorii junior. Jego rówieśniczka z Dawidka Team Zakopane, Angelika Ciesielska również w tych samych konkurencjach nie miała sobie równych. Aleksandra Michalik (AZS Zakopane) okazała się najszybsza w slalomie równoległym wśród juniorek młodszych. Junior młodszy Konrad Miklasiński z Rabki Zdroju stawał na najwyższym stopniu podium po slalomie równoległym, a na drugim jego stopniu po slalomie gigancie. Medale w tych samych kolorach zawisły na szyi Hanny Gąsienicy Mikołajczyk (AZS Zakopane). Ten z najcenniejszego kruszcu po slalomie gigancie, a srebro po rywalizacji w slalomie równoległym.
Dwa razy srebro trafiło do skarbnicy Macieja Guziaka (Dawidek Team) – po slalomie równoległym i slalomie gigancie w kategorii junior. Druga w slalomie gigancie i trzecia w slalomie równoległym była juniorka Aleksandra Wiesiołek (Dawidek Team). Dwa krążki w kolorze brązowym zawisły na szyi juniorki młodszej, Pauliny Pawlikowskiej (Dawidek Team). Srebrny medal w slalomie gigancie juniorek młodszych dostał się do rąk Pauliny Majerczyk (Dawidek Team). Po jednym medalu do kolekcji dorzucili – Michał Nowaczyk (AZS Zakopane) w slalomie równoległym juniorów oraz juniorka młodsza – Katarzyna Jankowska w slalomie gigancie.

Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

Zobacz pełną wersję podhale24.pl